Radost českých kordistů po vítězství na SP 2017 ve Vancouveru
Foto: facebook.com/scprahaserm / Devin Manky

Senzace! Čeští šermíři ovládli světový pohár ve Vancouveru!

Radost českých kordistů po vítězství na SP 2017 ve Vancouveru

Neuvěřitelného úspěchu dosáhlo na závodě SP v kanadském Vancouveru kvarteto českých kordistů. Čtveřice ve složení Jiří Beran, Pavel Pitra, Richard Pokorný a Martin Rubeš přešla mimo jiné i přes světové jedničky z Francie a slaví první historickou týmovou medaili ze závodu SP a hned zlatou. 

Radost českých kordistů po vítězství na SP 2017 ve Vancouveru Zdroj: facebook.com/scprahaserm / Devin Manky

Velkou formu i nadále potvrzuje český olympionik Jiří Beran, který mezi jednotlivci obsadil ve Vancouveru výbornou třináctou pozici. A skvělou formu si přinesl společně s dalšími členy týmu také do závodu družstev.

V konkurenci 23 družstev čekala české muže na úvod ne příliš silná Argentina, kterou Češi nakonec porazili 40:35. V druhém kole je čekali kordisté z Jižní Koreje, se kterými si česká čtveřice poradila poměrem 39:36. Velký zlom přišel ve čtvrtfinále, kdy naši museli proti Maďarům šermovat dokonce v nastaveném čase. I tam ale dokázali zvítězit. A se skórem 27:26 se probojovali do zápolení o medaile.

V semifinále se však stalo něco, co by čekal jen málokdo. S českými reprezentanty padly světové jedničky z Francie, jenž prohrály o jediný bod poměrem 44:45. A senzace byla téměř dokonána. Česko postoupilo do finále a bylo jisté, že poprvé v historii vybojuje cenný kov ze soutěže družstev v závodě světového poháru.

A senzace nakonec dokonána byla. Ve finálovém boji nestačil na české kvarteto tým Ukrajiny, jenž podlehl českým mužům poměrem 35:40 a Česko mohlo slavit. Poprvé v historii si tak Česká republika odváží cenný kov ze soutěže družstev v rámci SP a hned se jedná o zlaté medaile. 

536 222