Muller servisman
Foto: denik.cz

Šéf servismanů Müller mění působiště a odchází do Běloruska

Muller servisman

S blížícím se startem biatlonové sezóny přichází nečekaná změna. Šéf týmu servismanů české reprezentace Němec Danielo Müller mění svoje působiště. Od nové sezóny bude působit u běloruské reprezentace a připravovat lyže například pro velkou soupeřku Gabriely Koukalové Daryu Domrachevu, která se vrací do kolotoče SP po svatbě s legendou Olem Einarem Björndalenem a narození dcery Xenie.

Danielo Müller působil v české reprezentaci od sezóny 2010/11 a má obrovský podíl na vzestupu, který český biatlon v posledních letech zažívá. Mnozí biatlonisté napříč reprezentacemi ze všech zemí považovali Němce za brilantního odborníka. 

Müller požádal na konci minulé sezóny o ukončení smlouvy, která původně měla vypršet až v roce 2018. Zprávu o přestupu přinesla jako první běloruská média a šéf svazu Jiří Hamza. Müller sice nedlouho poté změnil své stanovisko a chtěl u Koukalové a spol. zůstat, ale český svaz rozhodnutí nezměnil. ,,Požádal nás na sklonku minulé sezóny o ukončení smlouvy. Jeho žádosti jsme po dohodě s trenérem Ondřejem Rybářem vyhověli, a přestože si následně svůj krok rozmyslel, my už jsme naše stanovisko nezměnili," řekl Hamza k celé situaci. Podle něj Müllerův přínos  v posledních dvou letech nebyl nijak prospěšný a spíše stagnoval.

Šéfem servismanů se nově stane Tomáš Žídek, který působil u kanadské reprezentace a má podíl na bronzu Kanady z letošního mistrovství světa v Oslu. ,,Tomáš je členem našeho týmu od přelomu jara a léta. K jeho úkolům patří sdílení zkušeností a provázanost servisních týmů napříč reprezentacemi," vysvětlil Hamza a zárověň dodal: ,,Aby měl servis čas na systematickou práci. Věříme, že s Tomášem přišla do našeho týmu kvalita po odborné i lidské stránce," . Žídek bude ve spolupráci s dosavadními pomocníky Vojtěchem Prášilem, Tomášem Kašparem a Michalem Kalouzem zajišťovat servis celému českému týmu. Jeho smlouva je zatím uzavřena do olympijských her 2022 v Pekingu.

195 13