Americký krasobruslař Nathan Chen
Foto: web.icenetwork.com

Sedmnáctiletý americký krasobruslař Chen se zapsal do historie

Americký krasobruslař Nathan Chen

Teprve sedmnáctiletý Američan Nathan Chen předvedl jako první krasobruslař v historii v jedné jízdě pět čtverných skoků. Suverénně tak ovládl národní šampionát. Kromě toho se stal nejmladším mistrem USA za posledních 51 let a svými bodovými zisky vylepšil vlastní americké rekordy v krátkém programu (106,39), ve volné jízdě (212,08) a logicky i v celkovém součtu (318,47). Druhý Zhou obdržel zhruba o 55 bodů méně.

Tréninkový kolega Michala Březiny ze skupiny arménského kouče Rafaela Arutjunjanova běžně v programu předvádí čtyři čtverné skoky, nyní předvedl o jeden více, a to čtverného lutze, flipa, dva toeloopy a salchowa.

 „Bylo to úžasné. Kvůli tomuhle trénuji, na tomhle jsem tak pracoval. Nechtěl jsem s tím vyjít ven, dokud to nebudu mít zažité v tréninku. Jsem na to vážně pyšný,“ uvedl Chen.

V ženské soutěži se z prvního titulu radovala sedmnáctiletá jmenovkyně mužského šampiona Karen Chen, když porazila téměř o tři body medailistku z olympijských her a mistrovství světa a taktéž Březinovu kolegyni z tréninkové skupiny Ashley Wagner.

Autor: Jana Šimková
503 0