Bývalý pilot F1 Michael Schumacher
Foto: www.parismatch.com

Schumacherova rodina se soudí s německým magazínem. Vysouzené peníze mohou napomoci léčbě

Bývalý pilot F1 Michael Schumacher

Zvěsti? Nepravdy? Bulvární zázraky? Ano. Těch bylo za poslední měsíce v různých novinách, magazínech a na internetu až až. Ale jak to ve skutečnosti je? Všichni žijeme pořád v nejistotě. 

Když se novináři zeptají přátel Schumachera, kteří jej přijdou navštívit, sdělí médiím pouze strohé informace a takovým stylem, že se vlastně nikdo nic nedozví. Tu a tam se můžeme dočíst o tom, jak "někdo" prohlásil, že Michael chodí, nebo že udělá několik kroků. Poté zase, že zvedne ruku a nebo že komunikuje s okolím pomocí gestikulací či očních pohybů. Ano, jsou to určitě útržky, na kterých může každý novinář či fanoušek stavět a snažit se přijít na to, jak to ve skutečnosti je. Pravda však všem stále uniká a podrobnosti ví jen ti nejzasvěcenější, kteří mají povolení Schumachera v jeho sídle navštívit. 

Ale co když je pravda úplně někdo jinde? Co když Michael na tom tak zle není? Co když pouze ochrnul a je upoután na vozík a nechce v tomto stavu na veřejnost? Byla to pro něj potupa, jako pro největšího pilota F1 všech dob? Nebo je to onemocnění tak vážného charakteru, že opravdu s tím nemohou vyjít na veřejnost a nechtějí, aby byl Michael v jeho "velmi vážném životním stavu" ukázán v médiích?

Jedno je jisté. Schumacherova rodina by mohla získat vskutku velmi zajímavý finanční obnos. A ne díky sobě. Německý časopis Bunte zveřejnil velmi citlivé informace a může jej to přijít velmi draho. Kontaktoval Schumacherova přítele, který médiu prozradil, že Michael je velmi hubený a že dokonce zvládne s pomocí udělat i několik kroků. Ovšem nikdo neví, zda je tato informace skutečně pravdivá, a zda se o ni mohou prognostici opřít.

Nicméně tato informace Schumacherovu rodinu dosti nahněvala. A to takovým způsobem, že se rozhodli na magazín podat žalobu. Pokud uspějí, odškodnění ze strany magazínu může být až ve výši stovek tisíc Eur. A tato částka by vcelku výrazně mohla pomoci v další léčbě bývalého špičkového pilota F1. 

Autor: Jan Linha
129 7