Bývalý pilot F1 Michael Schumacher
Foto: www.parismatch.com

Schumacher se uzdraví! VIDEO

Bývalý pilot F1 Michael Schumacher

A je to tady! Zprávu, kterou téměř každý fanoušek motorsportu očekává již měsíce, právě přišla. Michael Schumacher reaguje a na léčbu a vypadá to, že se z toho dostane. 

Když byl v prosinci roku 2013 na dovolené s rodinou, při lyžování narazil hlavou do kamene a dostal se vážného stavu. Po převozu z nemocnice se zjistilo, že mu začaly vypovídat životně důležité orgány. Díky precizní lékařské péči se to však podařilo zažehnat. Dlouhé měsíce ležel Michael v komatu a nedařilo se jej probudit. 

Když se Michaela podařilo probudit, zjistilo se, že je na tom velmi špatně. Jak ale bylo jeho zdraví poškozeno? Je snad poškozený jeho pohybový systém? Stalo se snad, že kvůli nehodě přestal pohybovat nohama nebo snad i rukama? Nebo je zde závažnější problém v podobě poškození mozku?

Pokud má Schumacher poškozený mozek, mohl by ještě normálně žít? Jíst, pít, dojít si na záchod či zavolat kamarádovi? Mohl by plně vnímat, jak dospívá jeho syn, popřípadě jak závodí? To je stále ve hvězdách.

Za předchozí měsíce přicházely zprávy od rodiny Michaela Schumachera, že bývalý pilot F1 shodil 30 kg a nyní váží zhruba jen 45 kg a pohybovat se může pouze s pomocí ostatních na invalidním vozíku. 

Michaelova léčba je nákladná. Jeho manželka Corinna už začala rozprodávat majetek Schumachera. Prodala různá auta, helikoptéru a mnohé další drahé věci, bez kterých se rodina obejde.

Ovšem nyní svitla naděje. Bývalý šéf Ferrari Luca di Montezemolo byl Michaela navštívit a z návštěvy se vrátil veselý a plný nadějí. Prohlásil: „Schumi začal reagovat na léčbu a dostane se z toho“ ! Jelikož di Montezemolo nešíří zprávy o Schumacherovi jen tak do větru, vypadá to, že s tímto prohlášením to myslí opravdu vážně!

Opravdu se Michael zotavuje a pozitivně reaguje na léčbu? Znamená to, že by se brzy mohl objevit v médiích? Udělat snad veřejný proslov?

Ovšem největšími otázkami zůstává: Uvidíme ještě Michaela někdy chodit? Bude ještě někdy kvůli poškození mozku schopen normální komunikace s ostatními lidmi? Pokud jej někdy v médiích ještě uvidíme, bude to staronový Michael Schumacher nebo nám bude připadat jako někdo úplně jiný? Na to si musíme ještě počkat.

Autor: Jan Linha
2234 24