Sáblíková
Foto: Facebook Martiny Sáblíkové

Sáblíková suverénně ovládla "pětku" a vybojovala na MS ve víceboji STŘÍBRO!

Sáblíková

Martina Sáblíková zajela skvělý vícebojařský šampionát. Po úvodním dnu držela 4. pozici a opět útočila na zisk cenného kovu. Dnes na patnáctistovce zajela třetí nejrychlejší čas a poslední závod na 5 kilometrů dokonce ovládla. Celkově se ve víceboji umístila na skvělém druhém místě.

Sáblíková Zdroj: Facebook Martiny Sáblíkové

Sáblíková startovala nedělní závod na 1 500 metrů v jedenácté rozjížďce s Nizozemkou Antoinette de Jong. Do cíle dojela ve výkonu 1:56,15min, její soupeřka dojela jen o kousíček za ní v čase 1:56,77min. Martina se sice zařadila na průběžné první místo, tam se však neudržela příliš dlouho. O dvě první příčky závodu se postaraly rychlobruslařky z poslední dvanácté jízdy. A to Ireen Wüst s časem 1:55,49 a druhá Japonka Miho Takagi s časem 1:55,81. Druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová dojela patnáctistovku na osmnácté pozici, což pro ni sice znamenalo, že se neprobojovala do závěrečných bojů na pětikilometrové trati, ale obsadila výbornou 17. pozici. 

Pětikilometrová trať měla rozhodnout boje o medaile. Na programu byly jen čtyři jízdy. Martina se představila v předposlední dvojici s největší adeptkou na zlato Ireen Wüst. Sáblíková tento závod ovládla rozdílem třídy. Jako jediná se dostala pod sedm minut a v čase 6:54,57 si vyjela "malou zlatou medaili". Ovšem nedokázala si na Holanďanku vypracovat takový náskok, aby ji v konečném hodnocení přeskočila. Ve víceboji nakonec skončila na stříbrné příčce, když v souboji o zlato prohrála právě se svojí věčnou sokyní, Ireen Wüst.

Konečné pořadí víceboje:

1. Ireen Wüst (NED) 160,020

2. Martina Sáblíková (CZE) 160,651

3. Miho Takagi (JPN) 160,853

...

17. Nikola Zdráhalová (CZE) 122,517

Napsala: Kateřina Štoudková

143 246