Sáblíková
Foto: Facebook Martiny Sáblíkové

Sáblíková míří na další SP, tentokrát do japonského Nagana. Zopakuje umístění z Harbinu?

Sáblíková

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková odletěla společně se svými kolegyněmi do japonského Nagana, kde je všechny další zastávka závodů světového poháru. Kompletní čtveřice bude tak bojovat o další body do hodnocení SP.

Sáblíková v pátek nastoupí na start 3 kilometrové trati. Představí se v poslední rozjížďce, kde pojede proti Holanďance Mariji Joling, která skončila na předchozím SP v Harbinu na druhém místě. Vedle Sáblíkové se na "trojce" představí i Nikola Zdráhalová. Ta v Harbinu nebodovala. Nicméně v Naganu pojede v divizi B proti velezkušené Kararzyně Wozniak z Polska, která by mohla Nikolu vytáhnout k lepšímu, možná i osobnímu výkonu. A také k prvním bodům z individuální soutěže pro tento ročník.

V pátek se představí také jediný mužský zástupce. Sebastian Druszkiewicz byl na SP v Harbinu v závodě na 5 kilometrů diskvalifikován. V Naganu nastoupí v divizi B proti domácímu Seitaro Ichinohemu, který by měl být horším závodníkem. Druszkiewicz se po nepovedeném víkend v Číně pokusí zabojovat o první letošní body v SP. 

O víkendu se konají další závody. Sáblíková se stejně jako v Harbinu představí ještě na tratích 1.500 metrů a na kilometru. Patnáctistovku pojede také Nikola Zdráhalová, která před týdnem jen těsně na body nedosáhla. V Naganu jsou také Natálie Kerschbaummayr a Eliška Dřímalová. Jedna z nich pojede určitě týmový závod. Natálie by se poté měla postavit vedle Zdráhalové na start hromadného závodu. Co se týče individuálních závodů, tak to ještě rozhodnuto není. 

Program víkendové SP v Naganu

Program rychlobruslení - SP v Naganu 2016 Zdroj: isu.org

Program rychlobruslení - SP v Naganu 2016 Zdroj: isu.org

154 68