Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková
Foto: Facebook - Martina Sáblíková

Sáblíková BRONZOVÁ na trati 1.500 metrů. Zdráhalová DRUHÁ v divizi B!

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

A další stupně vítězů pro české rychlobruslení. Tentokrát si je vyjela Martina Sáblíková. Trojnásobná olympijská šampiónka dnes potvrdila, že se opět zlepšuje i v těch kratších disciplínách a na pátnáctisetmetrové trati si dojela v rámci závodu světového poháru v Berlíně pro bronzovou medaili. Výborným výkonem se zaskvěla v divizi B Nikola Zdráhalová, jenž tam obsadila druhou pozici, což je její dosavadní největší úspěch ve světovém poháru. 

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková Zdroj: Facebook - Martina Sáblíková

Martina Sáblíková dnes nastupovala v šesté rozjížďce proti Rusce Yekaterině Lobyshevě. Ruska měla úvod mnohem lepší, když zajížděla rychlejší mezičasy a vypadalo to, že českou závodnici porazí. Také Martina na všech mezičasech ztrácela do té doby vedoucí Rusku Yekaterinu Shikovu. Ale to by nebyla Martina, aby neměla precizně připravený plán. Po celý závod držela konstatní tempo, což se jí ve výsledku opět vyplatilo. 

Posledních zhruba 600 metrů se Martina začala výrazně dotahovat nejen na Lobyshevu, ale také na vedoucí Shikhovu. V posledním kole již soupeřka Martiny nestačila a Češka si tak drtivým závěrem dojela pro průběžné vedení ve výborném čase 1:56,36 min, který nakonec stačil na pódium. Porazily ji pouze dvě výborné Holanďanky. V předposlední jízdě jedoucí suverénka Ireen Wüst a na závěr závodící Marrit Leenstra, která ještě 400 metrů před cílem vypadala, že si dojede pro triumf. Ovšem v poslední kole výrazně ztratila a dojela druhá.

V divizi B se výborně prezentovala Nikola Zdráhalová. Zajela velmi rychlý čas 1:59,62 minuty, jenž stačil na druhou pozici za Číňankou Mei Han. Zdráhalová za tento výsledek inkasovala do hodnocení SP 19 bodů, což znamená, že toto je její nejlepší kariérní výsledek v SP. Pokud by tento výkon předvedla v divizi A, stačil by na výborné 13. místo. Na start se postavila také mladinká Eliška Dřímalová, která v Berlíne při své premiéře na individuální trati zajela v divizi B 24. nejlepší čas. 

Martina Sáblíková na pódiu při SP v Berlíně 2017 na trati 1.500 metrů

VÝSLEDKY - 1.500 metrů - Ženy

Divize A

1. Ireen Wüst (NED) - 1:55,85 min

2. Marrit Leenstra (NED) + 0,27 s

3. Martina Sáblíková (CZE) + 0,51 s

Divize B

2. Nikola Zdráhalová (CZE) 1:59,62 min (19 bodů)

24. Eliška Dřímalová (CZE) 2:06,87 min

190 347