Americký trojskokan Christian Taylor
Foto: https://www.facebook.com/taylored2jump/

První hvězdy na Zlatou Tretru. Přijedou olympijští vítězové.

Americký trojskokan Christian Taylor

Šestapadesátý ročník Zlaté tretry zná další hvězdné jméno. Je jím olympijský vítěz v hodu oštěpem Thomas Röhler z Německa.

Röhler byl v letošní sezóně oštěpařskou jedničkou. V Riu de Janeiru se stal olympijským šampionem a jako jediný dokázal v letošní sezóně přehodit devadesáti metrovou hranici. Světovým tabulkám vévodí výkonem 91.28, který předvedl v Turku. O prvenství v Diamantové lize o až na poslední chvíli připravil při finále v Curychu náš Jakub Vadlejch. Němec bude obhajovat letošní vítězství na Zlaté tretře, když jubilejnímu 55. ročníku kraloval hodem dlouhým 87.37. Do Ostravy se rád vrací. Poprvé zde startoval již v roce 2011.

O silnou konkurenci by se mu měl postarat kompletní kvartet oštěpařů ze skupiny Jana Železného, kteří se včera ve večerních hodinách vrátili z dvoutýdenního soustředění na ostrově Lanzarote. Na stadionu ve Vítkovicích by se měli představit Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch, Petr Frydrych i Jaroslav Jílek.

Již potvrzené hvězdy 56. Zlaté tretry

Christian Taylor

Dvojnásobný olympijský vítěz má na vítkovický stadion skvělé vzpomínky. V roce 2007 na něm získal titul dorosteneckého mistra světa. V sezóně 2015 zde triumfoval znovu v dosud platném rekordu mítinku 17.52.

Jiřina Ptáčníková

Česká rekordmanka ve skoku o tyči se mohla radovat z triumfu v letošním ročníku Zlaté tretry a na místo činu se vrátí i v příštím roce.

Ani při 56. ročníku nebude chybět v rámci mítinku klání kladivářů, které proběhne v úterý 27. června. Samotný mítink se bude konat o den později, tedy ve středu 28. června.

Předprodej vstupenek začal již 1. prosince prostřednictvím sítě Ticket-Art https://vstupenky.ticket-art.cz/

Zdroj textu: http://www.atletika.cz/aktuality/cesi-pomeri-na-tretre-sily-s-rohlerem/

166 19