Jiří Prskavec po vítězství na Australian Open
Foto: Facebook - Jiří Prskavec

Prskavec začal sezonu vítězně, dařilo se i Fišerové

Jiří Prskavec po vítězství na Australian Open

Australian Open není pouze tenisový grandslam. Stejný název nesou i závody vodních slalomářů, které právě probíhají u protinožců. A českým reprezentantům se v Penrithu daří.

Všech jednadvacet českých vodních slalomářů postoupilo z kvalifikace do sobotních a nedělních semifinále. Mezi kajakářkami kvalifikaci ovládla Veronika Vojtová, která za sebou nechala hned čtyři olympijské medailistky - stříbrnou medailistku z posledních olympijských her, Novozélanďanku Luku Jones, týmovou kolegyni Štěpánku Hilgertovou, Slovenku Elenu Kaliskou, i domácí dvojnásobnou olympijskou medailistku Jessicu Fox.

Kvalifikaci ovládl i Jiří Prskavec. A nejen kvalifikaci! Zvítězil i v semifinále a hlavně s více než dvousekundovým náskokem na stříbrného Američana Michala Smolena ovládl i finále. Bronzovou pozici obsadil Brit Joe Clark, vítěz olympijských her v Riu de Janeiru.

Po jízdě Prskavec svůj velký náskok připodobnil k situaci před třemi lety. I tehdy zvítězil s podobným rozdílem. Prskavec si pak v té samé sezoně přivezl medaili z mistrovství Evropy i světa. „Doufám, že letos to bude přinejmenším stejně úspěšný,“ uvedl pro web kanoe.cz.

V kategorii kanoistek se dnes dařilo i devatenáctileté Tereze Fišerové. Porazit ji dokázaly pouze domácí sestry Foxovy. Zítra Fišerovou čeká ještě start mezi kajakářkami, kde bude mj. bojovat i mistryně světa Kateřina Kudějová nebo dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Po kajakářkách přijdou na řadu i kanoisté např. s Tomášem Rakem nebo Stanislavem Ježkem.

Výsledky:

C1: 1. Fox J. (Austr.), 2. FOX N. (Austr.), 3. Fišerová (ČR), … 7. Matulková  (ČR), 10. Jančová (ČR)

K1: 1. Prskavec (ČR), 2. Smolen (USA), 3. Clarke (Brit.), … 9. Hilgert (ČR)

141 0