Stříbrní ze závodu SP v Augsburgu 2017 Jonáš Kašpar, Marek Šindler

Přindiš vyhrál závod Světového poháru, Češi získali další dvě medaile

Zlato, stříbro, bronz – to je sbírka českých vodních slalomářů z druhého závodu Světového poháru v Augsburgu. V závodě kajakářů zvítězil Vít Přindiš, třetí skončil Jiří Prskavec a mezi deblkanoisty se na stříbrný stupínek vyhoupli Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem.

Jako první proběhlo v Německu finále deblkanoistů. Vítězové prvního závodu Světového poháru v pražské Troji Kašpar se Šindlerem podlehli pouze domácím vodákům Behlingovi s Beckerem, za nimiž po doteku na 21. brance zaostali o 93 setin. Druhá česká posádka ve finále Karlovský, Jáně skončila po vítězství v semifinále navzdory čisté jízdě pátá.

Stříbrní ze závodu SP v Augsburgu 2017 Jonáš Kašpar, Marek Šindler Zdroj: facebook.com/KasparSindler/

Závod kanoistek ovládla Australanka Jessica Fox. Tereza Fišerová, stříbrná medailistka z letošního mistrovství Evropy, se v závěru převrhla, připsala si dvě neprojeté branky a ve finále skončila poslední.

Nejvíc se však už tradičně dařilo českým kajakářům. Vítězství z Prahy obhájil Vít Přindiš, druhý z Troje Jiří Prskavec bral tentokrát bronz. Bronzový medailista z olympiády v Riu se nevyvaroval doteku na předposlední brance, což ho stálo vítězství. Na Přindiše ztratil 53 setin, na stříbrného Němce Aignera 29 setin. Ondřej Tunka jakoby se v počtu neprojetých branek inspiroval Terezou Fišerou a ve finále skončil předposlední.

Výsledky:

Ženy: C1: 1. Fox (Austr.) 116,86 (0), 2. Franklin (Brit.) -10,21 (2), 3. Stöcklin (Něm.) -17,02 (6), … 10. Fišerová -148,19 (100), v semifinále 25. Jančová

Muži: C2: Behling, Becker (Něm.) 109,96 (0), 2. Kašpar, Šindler -0,93 (2), 3. Klauss, Péché (Fr.) -1,43 (2), … 5. Karlovský, Jáně -2,06 (0), v semifinále 13. Koplík, Vrzáň

K1: 1. Přindiš 974,40, 2. Aigner (Něm.) -0,24 (0), 3. Prskavec -0,53 (2), … 9. Tunka -114,64 (108), v semifinále 12. Hradilek