Lakros - Ilustrační foto
Foto: Brněnský deník

POMOZTE české reprezentaci v lakrosu, aby mohli jet na MS!

Lakros - Ilustrační foto

Nedostatek peněz. To je problém nejednoho sportovního svazu v České republice. Nejvíce to odnášejí sporty, které nejsou pro naši vlast zrovna typické. Své o tom ví sjezdaři, běžci na lyžích, hokejbalisté nebo pozemní hokejisté. 

Takříkajíc vzorovou situací je současný stav českých lakrosistek. Ty se kvalifikovaly na světový šampionát, pořádaný příští rok Anglií, ale kvůli nedostatku finančních prostředků hrozí, že se jich tento vrcholový turnaj nebude týkat.. Na to, aby se mohli v Anglii představit, potřebuje sehnat celkem 1,6 milionů korun. Přičemž jenom startovné stojí milion. 

Samozřejmě, Český lakrosový svaz část peněz za jednadvacet členů české výpravy zaplatí(osmnáct hráček, dva trenéři a jeden fyzioterapeut), ale to stále nestačí. Proto se samy hráčky část peněz rozhodly přidat z vlastní kapsy. Ale zároveň přišly s velmi nezvyklou myšlenkou(často spíše používanou u paralympioniků). Požádaly širokou veřejnost, aby jim pomohla s uskutečněním jejich snu. Na stránkách (https://www.hithit.com/cs/project/3032/posli-ceske-lakrosistky-na-ms-do-anglie) MŮŽETE PŘISPĚT I VY. S ohledem na to, jakou sumou se rozhodnete český výběr podpořit na Vás čeká odměna. Od ,,selfíčka“ a pozdravu hráček z dějiště šampionátu, vytetování vašeho jména na lýtko(popřípadě rameno) až po účast na grilovaní párty po návratu do Česka. 

Mistrovství světa se koná jednou za čtyři roky. Šampionát v Anglii bude již desátým v pořadí. Naše reprezentantky se mohou pochlubit trojnásobnou účastí(dvakrát osmé místo a jednu deváté). 

Problémy s financováním účasti reprezentantek na mistrovství světa není žádná novinka. Na předešlém turnaji chyběly právě kvůli nedostatku financí. 

Takže přispějme, konečně je tu možnost jak ovlivnit účast českých barev na akci světového formátu. 

Autor: Jan Linha
150 4