Tomáš Polanský
Foto: facebook.com

Polanský vyhrál Evropský turnaj Top 10

Tomáš Polanský

Mladý a nadějný. Přesně tak lze popsat stolního tenistu Tomáše Polanského, který má ve sbírce bronzovou medaili ze mistrovství Evropy a teď si tam přidá i triumf z evropského juniorského turnaje Top 10.

Turnaj se odehrál v Praze v Areně Sparta a účastnilo se ho deset nejlépe postavených hráčů v žebříčku. Díky neúčasti dvou nejlepších v žebříčku, byl Tomáš nasazen jako jednička turnaje. Hned od začátku své postavení jen potrzoval. Vyhrával jeden zápas za druhým až se dostal do posledního, kde potvrdil celkový triumf na turnaji vítězstvím nad Bělorusem Chaninen 4:2 a suverénně ovládl šampionát. Neprohrál ani jeden zápas a na své cestě za vítězstvím porazil i hráče, kteří mají medaile z juniorských mistrovství a pravidelně se umisťují v posledních kolech turnajů ITTF.

Podstatně méně dobře se vedlo jeho kolegovi v kategorii kadet Janovi Valentovi. Ten bohužel nedokázal zvítězit ani v jednom zápase a obsadil desátou příčku stejně jako juniorka Nikita Petrovová. Čtvrým Čechem resp. Češkou byla kadetka Zdena Blašková, jež obsadila šestou příčku.

Autor: Hana Řeháková
208 6