David Svoboda
Foto: Filip Komorous

Pojede David Svoboda do Tokia?

David Svoboda

Před olympiádou v Riu prohlásil, že na dalších Hrách už startovat nebude, ale nyní to vypadá, že to nebude tak žhavé. David Svoboda moderní pětibojař a olympijský vítěz z Londýna 2012 se stejně jako mnozí další sportovci nechal slyšet, že je to jeho poslední olympiáda, ale v září prohlásil onu magickou větu: "Nikdy neříkej nikdy". Je tedy možné, že stejně jako Radek Štěpánek nebo Barbora Špotáková bude mít v plánu jet na olympiádu v Tokiu.

David Svoboda Zdroj: Filip Komorous

V rozhovoru pro český rozhlas uvedl, že si neumí představit, že bude ještě něco následovat, ať už se jedná o další sezónu nebo čtyřletou olympijskou přípravu. Faktem ovšem je, že profesionální smlouvu má až do konce roku 2017 a Svoboda se bude snažit předvést, co nejlepší výkon na mistrovství Evropy na mistrovství světa.  Také dodal, že poté se uvidí zda bude dál pokračovat v cestě na tokijskou olympiádu.

,,Když sportovec závodí s tím, že je to naposled, vydá se ze všech sil. A taky se už nemusí bát, co bude potom," uvedl pětibojař. Můžeme jen doufat, že se rozhodne dál pokračovat a naváže na skvělé výsledky, kterých má na svém kontě nespočet.

PŘIPOMEŇME SI DAVIDŮV TRIUMF NA LOH 2012 V LONDÝNĚ

Autor: Hana Řeháková
190 20