hokej - Kometa Brno

Pardubice vyloupily SD Arénu, Kometa těsně porazila Vervu

Dnes tj. 28. 12. 2016 se odehrálo 33. kolo Extraligy ledního hokeje, ve kterém se utkaly Vítkovice s Karlovými Vary a Mladá Boleslav s Plzní. Dále Zlín na domácím ledě přivítal Liberec, Brno Litvínov. Třinec zajel do Olomouce a Pardubice do Chomutova.

HC Vítkovice Ridera 3:1 HC Energie Karlovy Vary

Vítkovice v rámci 33. kola na domácím ledě přivítaly Energetiky z Karlových Varů. Oba celky se do utkání vrhly po hlavě a velmi aktivně. První branka padla již v sedmé minutě, kdy se trefil Roman a poslal domácí do vedení. Minutu před koncem zápasu padly další dvě branky, jedna na každé straně a nakonec Vítkovice po dvaceti minutách vedly 2:1. Do druhé třetiny líp vstoupili hosté, ale branku přidali domácí. Kdy se ve dvacáté osmé minutě trefil Němec. Byl to poslední gól, který jsme v tomto zápase viděli. Vítkovice Karlovy Vary porazili 3:1 a nechali si doma všechny tři body.

Branky a nahrávky: 7. O. Roman (Tybor, Kucsera), 19. Urbanec (Olesz), 28. E. Němec (Kucsera) – 19. Mikulík (T. Rachůnek)

PSG Zlín 2:3 Bílí Tygři Liberec

Zápas mezi Zlínem a Libercem byl opravdu velmi vyrovnaný. První branka padla až v šestnácté minutě, kdy se trefil Bartovič. Ve druhé třetině jsme gól nezaznamenali a další branky padly až ve třetí třetině. Na začátku třetího dějství se podařilo Zlínu vyrovnat, ale vzápětí se Liberci podařili vstřelit dva rychlé góly, o které se postaral Svačina a Bližňák. Hosté se tak dostali do dvoubrankového vedení a Zlín musel jen dotahovat. Podařilo se mu však snížit na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání už neměli dost sil. Liberec si tak ze Zlína odváží tři body.

Branky a nahrávky: 41. min Okál (J. Ondráček), 48. Kubiš (Popelka, Matějíček) - 16. Bartovič (Stránský, Pyrochta), 41. Svačina (Bulíř), 42. Bližňák (Svačina, Ševc)

BK Mladá Boleslav 2:4 HC Škoda Plzeň

Bruslaři na svém ledě přivítali Plzeň. Úvodní dvacetiminutovka se nesla v poměrně vyrovnaném duchu. I přes to, byli aktivnější hosté, kteří měli smůlu na zakončení. První branku vstřelil Orsava, který tak poslal Bruslaře do vedení. Druhá třetina patřila jednoznačně hostům, kterým se povedl neskutečný obrat. Nejprve Svoboda vyrovnal, a posléze Kubalík a znovu Svoboda navýšil na dvoubrankový náskok. Třetí třetina opět malinko vyrovnanější a padly další dvě branky, každá na každé straně. Plzeň nakonec Mladou Boleslav porazila 4:2.

Branky a nahrávky: 18. Orsava (Stříteský, Pospíšil), 52. Klepiš (Trončinský) – 22. T. Svoboda (Koreis), 25. D. Kubalík (P. Kadlec), 37. T. Svoboda (D. Kubalík, Kratěna), 43. Kratěna (T. Svoboda, Čerešňák)

HC Kometa Brno 2:1 HC Verva Litvínov

Brněnská Kometa na domácím ledě hostila dalekou Vervu z Litvínova. Aktivita domácích se v první třetině vyplatila. Jelikož už ve druhé minutě se domácím podařilo vstřelit úvodní branku zápasu, o kterou se postaral Dočekal. O šest minut později dokonce Kvapil navyšoval na 2:0. Toto vedení si dlouho hlídali, ale hosté se dále snažili, měli dost času se skórem něco udělat. Nakonec Takřka v polovině utkání Pilař snížil na rozdíl jediné branky, ale Litvínovu se už nepodařilo vyrovnat. Hubené skóre si Brno pohlídalo až do závěrečné sirény.

Branky a nahrávky: 2. Dočekal (Vincour, Štencel), 8. Kvapil (TS) – 29. Pilař (Sørvik, V. Hübl)

HC Olomouc 2:3 HC Oceláři Třinec

Třinec zavítal do nedaleké Olomouce. Hanáci v úvodu hráli velmi aktivně a dostali se několikrát do vedení. Naopak hráči s drakem na hrudi tahali za ten kratší konec provazu, jelikož dvakrát prohrávali, ale vždy našli recept. Vyrovnané utkání nakonec rozsekl Irgl, který ve 46. minutě rozhodl o vítězství svého týmu. Oceláři si z Olomouce berou tři body.

Branky a nahrávky: 5. Burian (Jergl), 25. J. Knotek (Laš, Skladaný) – 15. Adamský (Kane, Irgl), 35. Roth (Krajíček), 46. Irgl (Kane, Adamský)

Piráti Chomutov 1:3 HC Dynamo Pardubice

Pardubice navštívily SD arénu, ve které vyzvali domácí piráty z Chomutova. Začátek zápasu byl pozvolný a vyrovnaný, ale jak čas ubíhal, hosté byli těmi aktivnějšími, kteří si do poloviny zápasu vytvořili velmi solidní náskok 3:0. Poté si své vedení hlídali, ale Růžička nakonec čisté konto neudržel. Jelikož Skokan ve 45. minutě vstřelil jedinou branku domácích.

Branky a nahrávky: 45. Skokan (Rutta) - 16. P. Sýkora, 18. Klimenta (Nahodil, T. Kaut), 31. Nahodil