Český paralympijský lukostřelec David Drahonínský

PARALYMPIÁDA: David Drahonínský zkompletoval sbírku medailí z paralympijských her!

Česká republika si připsala  na své konto již sedmou medaili na paralympijských hrách v Riu. Vybojoval ji smíšený tým lukostřelců kategorie W1, kde Česko reprezentovali David Drahonínský a Šárka Musilová, kteří vybojovali bronzové medaile.

Musilová s Drahonínským zahájili vyřazovací boje ve čtvrtfinále proti slabšímu týmu Francie, který jasně porazili. V tomto klání se dokonce stalo, že tým Francie nastřelil jednu nulu a dvě jedničky. Češi s přehledem kontrolovali klání a zvítězili nakonec o 15 bodů.

V semifinále bohužel česká dvojice padla s týmem Velké Británie. David tak již podruhé letos na hrách prohrál s Britem Bakerem, kterému podlehl včera ve finále jednotlivců. Baker po boku kolegyně Jo Frith stříleli famózně a proti Čechům si kontrolovali utkání a zaslouženě vyhráli 144:128.

Následný zápas o bronz již ale Češi zvládli na jedničku. Drahonínský s Musilovou sváděli s týmem Spojených států velmi vyrovnanou bitvu. O konečném výsledku rozhodla až poslední čtvrtá série, kde Češi zaznamenali skvělý nástřel 38 bodů, kdežto dvojice z USA pouze 31 a bylo rozhodnuto. Češi porazili Spojené státy a získali tak pro ČR na hrách již čtvrtý bronz.

David Drahonínský navíc tímto úspěchem dovršil unikátní sbírku. Na předešlých hrách vybojoval zlato a stříbro. V Riu se očekávalo, zda přidá bronz a zkompletuje tak medailovou sbírku z paralympijských her. V závodě jednotlivců postoupil do finále, kde vybojoval stříbrnou medaili a vypadalo to, že si ještě bude muset počkat. Ovšem v závodě smíšených dvojic úspěšně s Šárkou Musilovou zvládli souboj o bronz a David se tak může, pro stříbru v závodě jednotlivců a žádosti své přítelkyně o ruku, těšit ze zkompletované sbírky medailí z paralympijských her.

VÝSLEDKY:

1/4 finále: Česko - Francie 119:104

1/2 finále: Česko - Velká Británie 128:144

Zápas o bronz: Česko - USA 137:129

Těsně za medailí dnes skončil Arnošt Petráček, který je jediným paralympijským šampiónem v Riu. Na trati 50 metrů volný způsob doplaval na páté pozici, pouhých 6 desetin sekundy za bronzem. Ve finále plaval také Jan Povýšil, který bral sedmou pozici.

Česká veteránka Běla Třebínová útočila na svůj třetí cenný kov v Riu. Tentokrát však byly stupně vítězů nad její síly. Ke stříbru a bronzu tak přidala krásné osmé místo ze závodu 100 m volný způsob.