Český biatlonista Ondřej Moravec
Foto: wintersportsworld.sk

Parádní Ondřej Moravec PÁTÝ ve sprintu na MS!

Český biatlonista Ondřej Moravec

Parádní první individuální závod v rámci letošního MS má za sebou Ondřej Moravec! S jedinou chybičkou vybojoval vynikající PÁTÉ místo! Mistrem světa se stal Němec Benedikt Doll.

Jako první se z Čechů vydal na trať s 42 Adam Václavík. Běžecky zahájil závod velmi solidně. Na své přemiéře na MS si v úvodu připsal dvě chyby a 300 metrů navíc. Na střelbě ve stoje nezačal vůbec dobře, první dvě rány šly vedle a v celkovém součtu to znamenalo čtyři chyby. Pro českého reprezentanta se dnešní závod nevyvíjel příznivě. Co se nepovedlo na střelnici, to se snažil Adam vynahradit kvalitním během - v cíli obsadil 34. místo a mohl se radovat z postupu do stíhacího závodu. Navíc předvedl osmý nejrychlejší běžecký čas.

Michal Krčmář se postavil na start s 67. Závod neodstartoval nejrychleji, na prvním mezičasu figuroval až ve čtvrté desítce. Bohužel střelba v leže se mu nepovedla. Michal minul hned tři terče, což znamenalo 450 metrů navíc. Bimbovi závod nevycházel, pohyboval se mimo postupová místa do stíhacího závodu. Stojku musel zvládnout čistě, aby stouply jeho naděje. Bohužel ani tentokrát se nevyvaroval chybě a v celkovém součtu udělal 4 chyby - což znamenalo až 61. místo bohužel pro něj také nepostup do stíhačky.

Ondra Moravec si musel na start dlouho počkat. Dnes startoval s číslem 81. Ondra měl za sebou již podařený start ve smíšené štafetě. V úvodním kole zaostal běžecky za Fourcadem zhruba o 14 sekund, na první střelecké zastávce skolil všech pět terčů a pro českého reprezentanta to vypadalo na dobrý závod. Oblíbenou stojku zahájil parádně, kosil jeden terč za druhým, jenže naneštěstí ten poslední minul, přesto se udržel v elitní desítce. Navíc jel s útočníkem na zisk titulu mistra světa Benediktem Dollem. A prospívalo mu to. Ondra se probojoval na páté místo a do cíle ještě zbýval kus cesty, lyže mu navíc jely parádně. Medaile visela blízko! Ondra bojoval jako lev, v cíli bohužel zaostal za bronzem o něco málo přes vteřinu. I tak to pro Moravce byl povedený závod a konečné PÁTÉ místo!

Michal Šlesingr startoval nedlouho po svém kamarádovi Moravcovi s číslem 86.  12. start ve sprintu v rámci MS zahájil stejně jako Adam Václavík dvěma chybami. Střelecká nepřízeň pokračovala i na druhé střelecké zastávce, Michal musel odkroužit dalších 150 metrů navíc. Běžecky na tom je Michal dlouhodobě dobře a v cíli obsadil 42. místo.

Suverén sezóny Martin Fourcade vyrazil bojovat o další titul se start. číslem 4. Na první položce však udělal jednu chybu a musel kroužit, čímž dával příležitost svým konkurentům. Běžecky znovu exceloval, jenže i na druhé střelecké zastávce znovu chyboval a výrazně ztrácel šance na zisk titulu. V posledním okruhu ale ze sebe vydal vše, na žádné taktizování nemohl pomyslet. Nasadil raketový pohon a v cíli se dostal pod 24 minut a usadil se na prvním místě, ze kterého ho však dokázal sesadit Němec Benedikt Doll. Před Fourcada se dostal ještě Nor Johannes Thingnes Boe.

Výsledky:

1. Benedikt Doll (GER) 23:27, 4 min (0)

2. Johannes Thingnes Boe (NOR) +0,7 s (0)

3. Martin Fourcade (FRA) +23,1 s (2)

.

5. Ondřej Moravec (CZE) +30,7 s (1)

34. Adam Václavík (CZE) +1:33,8 min (4)

42. Michal Šlesingr (CZE) + 1:40,4 min (3)

61. Michal Krčmář (CZE) +2:22,3 min (4)

135 793