Jak dopadne česká dvojice na Ms ve Vídni?

Osudné tie-breaky. Oba beach volejbalové páry končí na MS deváté.

Ve včerejším utkání předvedly parádní bitvu se světovými trojkami Dudou a Bednarczuk, kterou nakonec vyhrály. V osmifinále však Markéta Sluková Nausch s Barborou Hermannovou dnes nestačily v třísetové bitve na Američanky Ross/Fendrick a končí na MS deváté. Vítězství dnes uniklo i Kolocové s Kvapilovou.

Sluková s Hermannovou i přes favorizovanou pozici končí

Pro obě volejbalistky se zároveň jedná o nejlepší výsledek na mistrovství světa. Když ještě Sluková hrála po boku Kristýny Kolocové, skončily na MS nejlépe na 17. pozici, což znamená prohru v prvním kole play off.

Sluková s Hermannovou ovládly skupinu suverénním způsobem bez ztráty setu. V play off však dostaly velmi těžký los v podobě světový trojek, Brazilek Duda/Bednarczuk. A v nervy drásající bitvě nakonec zvítězily české hráčky 16:14 ve třetím setu.

V dnešní osmifinálové bitvě byly proti svým americkým soupeřkám mírnými favoritkami. Úvodní sadu ovládly poměrem 21:19 a ve druhé sadě měly dokonce match ball na vítězství v zápase. Nakonec sadu prohrály 21:23 a Američanky si vynutily rozhodující třetí set, ve kterém byly úspěšnější, jelikož zvítězily 15:9 a postoupily do čtvrtfinále.

Bitvu o čtvrtfinále dnes ještě čeká Kristýnu Kolocovou Hoidarovou s Michaelou Kvapilovou, které vyzvou americký pár Ross/Sweat. Američanky jsou v tomto duelu favoritkami.

Kolocová s Kvapilovou též kousek od postup do čtvrtfinále

Po hladkém postupu přes Holanďanky nastoupily dnes Kristýna Kolocová Hoidarová s Michaelou Kvapilovou proti Američankám Ross/Sweat. I přesto, že soupeřky českého páru byly favoritkami, měly první polovinu utkání horší. Kristýna s Míšou ovládly první sadu 21:17 a v druhém setu byly dva míče od vítězství. Nakonec prohrály 20:22 a šlo se do rozhodující sady.

V té bohužel dominovaly Američanky, které si od stavu 8:8 vybudovaly rozhodující náskok a zvítězily ve zkrácené hře 15:12 a postoupily do čtvrtfinále turnaje.

I přes prohry obou párů v osmifinále se jedná za poslední roky o nejúspěšnější šampionát v plážovém volejbalu pro tento sport v České republice.