Český stolní tenista Tomáš Polanský
Foto: Facebook - Česká asociace stolního tenisu

Osmička stolních tenistů míří na MS do Düsseldorfu. V nominaci jsou velké změny

Český stolní tenista Tomáš Polanský

Loňské olympijské hry nebyly pro české stolní tenistky příliš vydařené. A tak se bude celkem osmička reprezentantů snažit napravit tuto reputaci na MS v německém Düsseldorfu, které proběhně od 29. května do 5. června.

Český stolní tenista Tomáš Polanský Zdroj: Facebook - Česká asociace stolního tenisu

Velmi překvapivě se mistrovství světa nezúčastní dvě ženské opory Renata Štrbíková a Iveta Vacenovská, které oznámily, že turnaj pro ně letos není prioritní. A tak reprezentační trenér Nedoma musel vybrat nováčkovskou dvojici. Poprvé v kariéře se tak na MS představí Karin Adámková a Kateřina Tomanovská. Vedle nich budou startovat stálice české reprezentace Dana Čechová a také pro MS česká jednička Hana Matelová. Pro poslední jmenovanou bude turnaj zajímavý v tom, že již 2 roky v Düsseldorfu žije a trénuje a tak by mohla využít "domácího prostředí". 

Mezi muži se po dohodě s trenérem rozhodl nestartovat Dmitrij Prokopcov. A tak česká mužská reprezentace odjíždí do Německa bez rodáka z Ukrajiny, ale zato s velkou mladou nadějí - Tomášem Polanským, který byl velmi úspěšný v juniorských kategoriích. Vedle něj pojede také olympionik Lubomír Jančařík a další člen reprezentace Tomáš Konečný, kterému o fous utekla nominace na OH do Ria. Čtveřici doplnil dle výsledku v nominačním závodě Pavel Širůček

Autor: Jan Linha
128 0