Ondřej Synek
Foto: Facebook - Ondřej Synek

Ondřej Synek s přehledem do finále, Topinková zlato neobhájí

Ondřej Synek

Dnes se v semifinále představili oba čeští zástupci ve skifu, kteří zůstali v bojích o medaile. Jak Ondřej Synek, tak i Mirka Topinková Knapková obhajují medaile z Londýna. Nicméně již po semifinále je jisté, že medaili jeden z nich neobhájí.

Nejdříve se představil v semifinále Ondřej Synek. Ten se prakticky již od startu držel v čele a od prvního mezičasu se držel na vedoucí pozici. Po celou dobu závodu si hlídal rozestup na chorvatského skifaře Damira Martina, který s přehledem udržel, své semifinále vyhrál a postoupil do finále A, kde bude zítra bojovat o zisk cennéh kovu. Spolu s ním postoupil zmíněný Chorvat Martin a překvapivě také kubánský závodník. Největším soupeřem ve finále A bude pro Ondřeje Synka pravděpodobně legenda veslařského sportu, Novozélanďan Mahe Drysdale. 

Totéž se bohužel nepovedlo Mirce Topinkové Knapkové. V náročných deštivých podmínkách se sice Mirka v úvodu držela v kontaktu s nejlepšími, ale postupně začala ztrácet. Do čela se začala překvapivě dostávat čínská závodnice, která nakonec semifinále ovládla. Spolu s ní postoupily do finále zástupkyně Rakouska a Spojených Států. Na Mirku zbylo smolně čtvrté místo, což znamená, že zítra pojede finále B a svůj olympijský triumf z Londýna tak neobhájí. Zároveň to pro ní bude také nejhorší výsledek z olympijských her, jelikož na hrách v Athénách byla ve finále A čtvrtá, o 4 roky později v Pekingu pátá. 

SKIF MUŽI - FINÁLE A - ÚČASTNÍCI

Ondřej Synek - Česká republika

Mahe Drysdale - Nový Zéland

Stanislau Shcharbachenia - Bělorusko

Hannes Obreno - Belgie

Damir Martin - Chorvatsko

Angel Fournier Rodriguez - Kuba

162 44