Český biatlonistka Ondřej Moravec

Ondřej Moravec vybojoval fantastické ČTVRTÉ místo!

Další parádní závod má za sebou Ondřej Moravec, který se v dnešní stíhačce radoval ze ČTVRTÉHO místa. Pro zlato si dojel Němec Arnd Peiffer, stříbro bral Simon Eder, bronz putuje do Norska zásluhou Emila Hegle Svendsena. Pátý Martin Fourcade se mohl radovat ze zisku malého křišťálového glóbu.

Ondřej Moravec vyrážel do dnešní stíhačky s vteřinovou ztrátou za suverénním Martinem Fourcadem, který hned od úvodu nasadil vražedné tempo. Ondra se ho však krásně držel a jel v těstném závěsu za ním. První střeleckou položku zvládnul bravurně a odjížděl na druhém místě se ztrátou necelých šesti vteřin na prvního Francouze. V druhém běžeckém okruhu Ondra nabral ztrátu stejně jako celé startovní pole. Druhá položka vleže znamenala pro Ondru další nulu a stále se držel na druhé pozici. Později jej dojela skupinka biatlonistků a Moravec se pohyboval okolo třetího místa. První stojka byla od Ondry rychlá - za dvacet vteřin  - ale jedna rána šla mimo. Naštěstí chybovala většina biatlonistů kolem něj, a tak Ondra dokázal udržet třetí místo. I nyní jelo o první místo šest biatlonistů a rozhodnout se mělo na poslední střelecké zastávce. Jenže i tentokrát chyboval stejně jako většina, Ondra odjížděl na třetím místě. Jenže dvanáct vteřin za ním ho stíhal Martin Fourcade. O medialích se rozhodovalo do poslední chvíle. Ondra Moravec nakonec dojel na skvělém čtvrtém místě se ztrátou necelých 10 sekund na vítězného Arnda Peiffera z Německa.

Michal Krčmář dnes odstartoval s číslem 14 s necelou minutou ztráty na Fourcada. Krčmář si udržoval svoji pozici, i když stejně jako většina závodníků nabíral ztrátu. Bohužel na střelnici Michal udělal hned na úvod dvě chyby a musel kroužit 300 metrů. Ze střelnice odjížděl na 32. místě. Ani další střelba nebyla pro českého závoníka podle představ, Michal zapsal další chybu a mírně se propadnul na 36. místo. A dokonce ani na první stojce se nedokázal vyvarovat chyby, stále se však držel na bodovaných příčkách. Bohužel Michal chyboval i na čtvrté zastávce a trestné kolo kroužil ve společnosti Michala Šlesingra. V posledním běžeckém kole se však dokázal dostat na 33. místo a ve finiši si zasprintoval s Michalem Šlesingrem, kterého nakonec porazil o dvě desetinky a bral 32. příčku.

Třetí Čech v závodu Michal Šlesingr vyběhl s číslem 35 a téměř jednou a půl minutovou ztrátou.  Na první střelecké zastávce stejně jako Krčmář minul dva terče. Po odjetí dvou trestných kol odjížděl do druhého běžeckého okruhu na 40. místě se ztrátou více než dvou minut na nejlepšího. Díky bezchybné druhé položce si Šlesingr polepšil o osm míst. Běžecky to bylo od Michala dobré, ale bohužel první stojka se mu příliš nepovedla - Michal přidal dalších 300 metrů navíc.  Ze střelnice vyjížděl 36. místě a na trati opět zabojoval, do cíle dorazil 33. místě, hned za Michalem Krčmářem.

Suverén letošní sezóny Martin Fourcade dokončil závod na 5. pozici za Ondrou Moravcem, díky čemuž získal malý kříšťálový glóbus za stíhací závody.