Ondra Moravec
Foto: facebook/Petr Slavík

Ondřej Moravec doběhl OSMÝ ve stíhacím závodě

Ondra Moravec

Ondřej Moravec znovu v TOP 10, tentokrát na OSMÉM místě. Martin Fourcade získal další malý křišťálový glóbus, v dnešním závodě bral stříbrnou medaili. Druhým nejlepším Čechem se stal Michal Krčmář, který obsadil 13. místo.

Jako první z Čechů se na trať vydal Ondřej Moravec, který prožívá parádní konec sezóny, se ztrátou 29 vteřin na prvního Nora Johannese Thingnese Bø. Běžecky neodstartoval špatně a stahoval nějaké vteřinky, společnost mu tvořil například Rus Anton Shipulin. První střelbu zahájil dobře, jenže poslední náboj nenanšel svůj cíl a Ondra tak musel kroužit 150 metrů navíc. I přes trestné kolo Moravec klesl jen o jednu příčku na 7. místo. V druhém běžeckém okruhu Moravec nabíral další vteřinky na vedoucího Shipulina. Druhá položka byla dlouhá, za 39 vteřin, ale všech pět terčů dokázal Ondra sestřelit. V dalším běžeckém okruhu se snažil dotáhnout na šestého Edera, který měl pár vteřinek k dobru. Svou oblíbenou stojku zahájil Ondra parádně, všech pět terčů skolil za dvaadvacet vteřin a poskočil na 4. místo. Jenže za třetím Shipulinem zaostával o 27 vteřin a neměl s kým spolupracovat. V dalším běžeckém okruhu se jeho ztráta téměř nezměnila. Poslední střelba Ondrovi nevyšla podle představ, poslední rána šla mimo a Ondra klesl o jednu příčku. Pořád to pro Moravce byl parádní výsledek. V posledním okruhu válčil o páté místo s dalšími  biatlonisty. Postupně se před něj dostali Ital Hofer, a Rakušané Landertinger a Eder. Ondra se však mohl radovat z umístění v elitní desítce, konkrétně z osmého místa.

Michal Šlesingr startoval jako 13. závodník. Jeho ztráta byla necelá jedna minuta. V prvním běžeckém okruhu nabral dalších pět šest vteřinek. Michal zastřílel úvodní položku parádně, ale ani čistý zápis mu nepomohl k vylepšení pozice. Při druhé střelbě Michal nesestřelil dva terče a klesl na průběžné pětadvacáté místo. Na stojce si náladu malinko zlepšil, když sestřelil všech pět terčů, ale pořadím se bohužel neposunul. Při poslední střelbě zaznamenal Šlesingr jednu chybu a do cíle dorazil na konečném 34. místě.

Michal Krčmář odstartoval z osmadvacáté pozice. Běžecky sice Michal nabíral ztrátu, na střelnici ale předvedl bezchybnou střelbu a šplhal vzůru. I druhá střelecká zastávka se Michalovi povedla na výbornou a druhá nula ho posunula na 15. místo. První stojku zahájil Michal dobře, ale poslední terč zůstal nevybílen a Michal musel na trestné kolo, po jehož odjetí se pohyboval na 18. místě. A Krčmář dál stoupal pořadím. Do posledního běžeckého okruhu vybíhal na 14. místě. Toto umístění dokázal vylepšit, když v cíli těsně zvítězil nad Norem Tarjeim Bø.

Jaroslav Soukup rozběhl závod s číslem 52 na hrudi a mankem přes dvě minuty. Prvních pět terčů Jaroslav Soukup dokázal sestřelit a posunul se pořadím vzhůru na průběžné 39. místě. Při druhé ležce sice minul jeden terč, stále jel na bodovaném 38. místě. Soukupovi dnes střelecky chutnalo, což předvedl i na první stojce, kde ani jedno neminul a jel o body na 36. místě. Bohužel poslední zastávka znamenala pro Jaroslava dva nesetřelené terče a tím pádem 300 metrů navíc. Kvůli těmto chybám Soukup klesl mimo bodované pozice na 42. místo. V cíli byl Soukup na 44. místě, když o jednu desetinu vteřiny nestačil na Itala Thomase Bormoliniho.

Adam Václavík se do závodu kvalifikoval z 56. místa. Ztráta na prvního závodníka činila přes dvě a čtvrt minuty. Bohužel hned z úvodu závodu připsal dvě chyby a 300 metrů navíc mu neumožnil posun pořadím. Václavík stále jel na chvostu startovního pole. Na druhé střelecké zastávce Adam napodobil Ondru Moravce a Michala Krčmáře a stejně jako oni zapsal nulu a vylepšil své průběžné umístění. Při odjezdu ze střelnice figuroval na 47. místě. Ani při poslední zastávce Václavík nezaznamenal nulu, na svůj účet připsal další chybu. Do cíle dorazil Adam Václavík na 45. příčce.

Výsledky

1. Anton Shipulin (RUS) 32:11,9 min (1)

2. Martin Fourcade (FRA) +5,7 s (2)

3. Johannes Thingnes Bø (NOR) +21,6 s (2)

.

8. Ondřej Moravec (CZE) +57,3 s (1)

13. Michal Krčmář (CZE) +1:35,1 min (1)

34. Michal Šlesingr (CZE) +3:06,2 min (3)

44. Jaroslav Soukup (CZE) +3:50,9 min (3)

45. Adam Václavík (CZE) +4:04,5 min (4)

115 0