Ondra Moravec

Ondra Moravec bere z posledního sprintu sezóny SEDMOU příčku.

Ondřej Moravec vybojoval další umístění v TOP 10. V poslední sprinterském závodě v norském Oslu vybojoval sedmou pozici, když dlouho útočil na stupně vítězů. Z vítězství se radoval mladší z bratrské dvojice Bö, Johannes. Všech pět Čechů se dnes zvládlo probojovat do stíhacího závodu.

Mezi muži zahájil z českého pohledu poslední sprint sezóny Michal Šlesingr s číslem 19. Oproti ženskému závodu se vítr utišil. Šlesingr rozjel závod běžecky poměrně slušně a pohyboval se mezi elitní šesticí. Střelbu zahájil velmi dobře, ale poslední rána šla mimo malý terč a Michal musel kroužit nepopulárních 150 metrů navíc. Střelba ve stoje však byla mnohem lepší, Michal skolil všech pět terčů a polepšil si na dělené osmé místo. V cíli byl dlouho v elitní desítce. Z té jej nakonec vystrnadil Rakušan Julian Eberhard. Michal Šlesingr pak ještě klesl o dvě příčky a zítra vystartuje z pěkného 13. místa.

Parádně rozjetý Ondřej Moravec startoval s osmadvacítkou na hrudi. Běžecky začal velmi podobně jako před tím Gabriela Koukalová, i on figuroval na průběžném 21. místě. První střelbu zvládnul Moravec bravurně, čistý zápis ho posunul na 10. místo se ztrátou 14 vteřin na vedoucího Johannese Thingnese Böa. A stojka byla od Ondry přímo famózní! Všech pět terčů sestřelil za 23 vteřin! Díky této rychlopalbě se přiblížil medailovým pozicím! V posledním běžeckém okruhu se snažil, co to šlo, na stupně vítězů to však dneska nestačilo. I tak nemusí Ondra nijak smutnit, z dnešního závodu si odnáší krásné sedmé místo a kvalitní pozici do stíhacího závodu!

S padesátkou vyběhl na trať Michal Krčmář. Michal střelecky zahájil závod skvěle, díky čisté střelbě za 25 vteřin se dostal na průběžné desáté místo. V druhém běžeckém okruhu svoji pozici nijak nevylepšil. Na druhé střelecké zastávce znovu předvedl celkem rychlou střelbu, tentokrát při ní ale udělal dvě chyby a musel kroužit dvě trestná kola. I s dvěmi chybami nebylo nemožné se umístit na bodovaných pozicích, Při odjezdu ze střelnici figuroval na 25. místě. V posledním běžeckém okruhu si o dvě pozice polepšil - do cíle dorazil na 23. místě. V konečném pořadí se před Michala Krčmáře ještě dostalo pár biatlonistů a v konečném účtování to pro něj znamenalo zisk třinácti bodů za 28. pozici.

Za nedlouho po Krčmářovi vystartoval Adam Václavík s číslem 53. Adam nezahájil střeleckou část závodu dobře - připsal dvě chyby. Sřelba ve stoje byla od Adama lepší, stále však chyběl kousek k úplné spokojenosti. Jeden minutý terč znamenal dalších 150 metrů navíc. Václavík musel hodně dlouho čekat, zda se probojuje mezi 60 vyvolených a postaví se na start stíhacího závodu. Nakonec mu to těsně vyšlo a zítra vyběhne z 56. místa se ztrátou více než dvou a čtvrt minuty.

Jako pátý Čech vyrazil do závodu s osmapadesátkou Jaroslav Soukup. Běžecky Soukup nezahájil závod dobře - na prvním mezičasu byl až 70. První střelba se však Soukupovi povedla bravurně, český závodník vybílil všech pět terčů a pořadím výrazně poskočil vzhůru. K tomu, aby mohl pomýšlet na body, potřeboval vyčistit i stav ve stoje. Nebylo to špatné, střelecký zápis 0+1 mu dával reálnou šanci postupu do stíhačky, bohužel méně reálnou šanci na body. Do cíle sice dorazil mimo bodované pozice, ale stíhačka mu neutekla.