Německý biatlonista Simon Schempp se raduje po vítězství ve štafetě v Anterselvě 2017
Foto: Facebook: Biathlonworld

O vítězství německé štafety rozhodovala cílová fotografie, čeští biatlonisté zklamali

Německý biatlonista Simon Schempp se raduje po vítězství ve štafetě v Anterselvě 2017

Českým biatlonistům se poslední štafetový závod před mistrovstvím světa nevydařil. Už na prvním úseku se příliš nevedlo Ondřeji Moravcovi, který na ležce dvakrát a na stojce jednou minul. Na předávku dojel až na 16. místě se ztrátou 42 vteřin. Do závodu se po něm vydal štafetový debutant Adam Václavík a po jeho čisté ležce se zdálo, že by se české štafetě mohlo blýskat na lepší časy. Jenomže na stojce mladý český reprezentant nejprve třikrát minul, první oprava se sice povedla, ale následující dvě bohužel ne. Dvě trestná kola vzala Čechům naději na jakýkoliv dobrý výsledek. Michal Šlesingr štafetu přebíral na 17. místě, ovšem s minutovou ztrátou na 16. pozici. On i finišman Michal Krčmář dostali během závodu pokyny, aby šetřili síly na zítřejší závod s hromadným startem, přesto českou štafetu nakonec vytáhli alespoň na 13. místo. Trenér Málek přiznal, že se jedná o zklamání a že je nespokojený se střeleckým výkonem českých biatlonistů. O stažení štafety ze závodu však neuvažoval. Mužská štafeta tak podobně jako ženská hledá čvrtého do party. V předchozích štafetových závodech se totiž na druhém úseku nedařilo ani Krupčíkovi a ani Soukupovi.

Až cílová fotografie musela rozhodnout o vítězství štafety Německa před Norskem, Schempp ve finiši porazil Svendsena o pouhou desetinu sekundy. Třetí místo obsadili Norové.

Výsledky:

1. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) 1:13:57,2 (0+7), 2. Norsko (Birkeland, L´Abee-Lund, J. T. Boe, Svendsen) +0,1 (0+9), 3. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Babikov) +33,6 (0+9), … 13. ČR (Moravec, Václavík, Šlesingr, Krčmář) +4:01,7 (2+11)

173 4