Gabriela Koukalová se zlatou medailí ze sprintu při SP v Oberhofu 2016
Foto: www.facebook.com/biatlon.cz / Petr Slavík

Nominace na mistrovství světa v biatlonu

Gabriela Koukalová se zlatou medailí ze sprintu při SP v Oberhofu 2016

Biatlonové mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu se nezadržitelně blíží, do startu zbývají čtyři dny a čeští trenéři definitivně schválili a odtajnili nomanici české reprezentace. V týmu figuruje pět mužů a pět žen, přičemž na start individuálního závodu bude možné nasadit maximálně čtyři závodníky. Již dříve nominovanými byla mužská čtveřice Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Adam Václavík a mezi ženami Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Lucie Charvátová.

Velkým otazníkem byly především pozice náhradníků. Nakonec trenéři mezi muže nominovali Tomáše Krupčíka „Tomáš si nominaci vybojoval díky výsledkům na evropském šampionátu v Polsku i na IBU Cupu v Osrblie. Na Slovensku sice za Jardou Soukupem běžecky trochu zaostával, ale přesvědčil nás větší spolehlivostí ve střelbě," objasnil výběr šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. Po letech se na mistrovství světa nepodívá olympijský medailista ze Sochi Jaroslav Soukup, který se bude připravovat doma a jeho další program bude ještě upřesněn.

Mezi ženami se do finální pětice dostala Jessica Jislová, která dostala přednost před Leou Johanidesovou, která se bude soustředit na poslední dvě kola IBU Cupu a zkusí zaútočit na umístnění v elitní desítce celkového hodnocení IBU Cupu. Možností bylo i povolání mladé Markéty Davidové, která je aktuálně držitelkou dvou titulů juniorské mistryně Evropy ve sprintu a stíhacím závodě a bronzu z vytrvalostního závodu. „V souvislosti Markétou jsme se bavili pouze o její možné účasti ve štafetách. Před námi jsou z pohledu štafet ještě téměř dva týdny, a tedy spousta času. Zatím pracujeme s tím, že cílem Markéty je účast na juniorském mistrovství světa," uvedl trenér žen Zdeněk Vítek.

Nomaninace MS Hochfilzen 9.-19. února

Muži

Michal Krčmář

Ondřej Moravec

Michal Šlesingr

Adam Václavík

Tomáš Krupčík

Ženy

Gabriela Koukalová

Eva Puskarčíková

Veronika Vítková

Lucie Charvátová

Jessica Jislová

195 0