Michal Šlesingr
Foto: Facebook: Český biatlon

Nezastavitelný Fourcade ovládl stíhačku, Michal Šlesingr sedmý!

Michal Šlesingr

Vinou nevyzpytatelného větru a pokažené střelbě ve stoje neudržel Michal Šlesingr druhou pozici, i tak to ,,stačilo" na skvělé sedmé místo! Triumf slavil opět suverén Martin Fourcade s více než minutovým náskokem na druhého Němce Arnda Peiffera a třetího Itala Dominika Windische, který v souboji o bronz porazil Nora Emila Hegle Svendsena. Druhý nejlepší Čech v závodě byl Ondřej Moravec, který z Čechů střílel nejlépe.

Šlesingr vyrážel na trať s jedenácti sekundovou ztrátou na prvního Rakušana Eberharda. Hned v úvodu se museli biatlonisté vypořádavat s tuhým mrazem, jenž se pohyboval kolem mínus dvanácti stupňů. Ale zdálo se, že Čechům to nevadilo. První položku odstříleli všichni čistě. Šlesingr se udržel na na druhé pozici, velmi povedeně jel i Adam Václávík, který atakoval konec první desítky a ani Moravec s Krčmářem nebyli o moc daleko. 

Jenže druhá položka už tak čistá nebyla, Šlesingr musel na jednou trestné kolo, ale i tak se držel vepředu spolu s Eberhardem, Windischem a Němcem Erikem Lesserem. Kromě Ondry Moravce chybovali i další Češi, ale o moc lépe se nevedlo ani ostatním. Praporky se neustále točily a na trestném kole to bylo opravdu narvané.

Na první stojce bohužel přišla krize - Šlesingr dvakrát chyboval a musel kroužit tři sta metrů a stupňě vítězů se mu tak vzdálily. Naděje na první patnáctku si odstřelill Adam Václavík, který musel kroužit dokonce čtyři trestná kola. Češi se začali propadat, naopak se dařilo Martinu Fourcademu, který nechyboval a vyšvihl se na první příčku, kde jsme zvyklí ho vídat. 

Na poslední střelbě si mohl Martin dovolit klidně i dvě chyby a stále by mu to stačilo na prvenství, ale to by nebyl Martin Fourcade, aby dopustil nějaké drama. Položku sice zastřílel až za 47 sekund ( jedna z nejrychlejších), ale na poslední okruh vyrážel s brilantním náskokem a mohl si dopřát mávání fanouškům a opatrnou jízdu. Michal Šlesingr se dopustil tří chyb a šanci na stupně tak zmizely v nedohlednu, přesto si však udržel elitní desítku a do cíle dorazil na dobrém sedmém místě. Druhým nejlepší Čechem se stal Ondra Moravec, který dojel 21. Do třicítky nejlepších se vešel i Michal Krčmář, který se usadil na 28. místě. Adam Václavík vinou spoustu chyb dokončil na 33. místě.

VÝSLEDKY:

1.Martin Fourcade (FRA) 36:45,7 min (1)

2. Arnd Peiffer (NĚM) +1:09,9 min (3)

3. Dominik Windisch (ITA) +1:32,4 (5)

.

7. Michal Šlesingr (CZE) +1:54,0 (6)

21. Ondřej Moravec (CZE) +2:50,1 (2)

28. Michal Krčmář (CZE) +3:37,4 (4)

33. Adam Václavík (CZE) +4:23,6 (7)

95 22