Vítěz Tour de France Chris Froome
Foto: https://media.sport.cz

Nepotkal se s oslnivou formou. I tak dokázal Froome obhájit titul

Vítěz Tour de France Chris Froome

Tour de France je za námi. Včera se konala poslední etapa, která byla zakončena královským spurtem v Paříži.

104. ročník Tour de France je za námi. Včerejší etapa již na celkovém pořadí nic nezměnila, neboť jak je známo, tak během poslední etapy už se nezávodí (mimo závěrečného spurtu) a cyklisté si užívají dojezd do Paříže.

Žlutý trikot trikot obhájil Angličan Chris Froome, kterého na stupních vítězů doplnili Kolumbijec Rigoberto Uran a Francouz Romain Bardet

Cenu pro vítěze bodovací soutěže, neboli zelený trikot získal Australan Michael Matthews. Ten měl souboj o tento trikot ulehčen díky diskvalifikaci Slováka Petera Sagan a odstoupení Němce Marcela Kittela.

Vrchařskou soutěž ovládl Francouz Warren Barguil a cenu pro nejlepšího mladého jezdce získal Simon Yates

Včerejší etapa byla pro diváky zajímavá především díky závěrečnému spurtu na Champs-Élysées. Z vítězství se nakonec radoval nečekaně nizozemec Groenewegen Dylan, který vyhrál před favoritem Andre Greiplem. 

Zajímavostí z poslední etapy byl odvážný pokus českého cyklisty Zdeňka Štybara, ten zkusil 5 kilometrů před cílem nastoupit. Nakonec jel v úniku tři kilometry než byl dojet pelotonem. Štybar tak dostál svému slovu, když před závodem prohlásil, že zkusí v závěrečné etapě něčím překvapit. 

Autor: Pepa Hančl
72 0