Mapa plánu ZOH 2032 v Německu
Foto: RROC

Německo chce uspořádat LOH 2032 ve 13 městech

Mapa plánu ZOH 2032 v Německu

S velmi odvážným plánem přišli Němci, jenž mají zájem uspořádat letní olympijské hry za 15 let. Po zhruba osmiměsíčním plánování přišli s prvními výsledky.

Mapa plánu ZOH 2032 v Německu Zdroj: RROC

Hry by se dle předběžného plánu mohly odehrát v německém státě Severní Poryní-Vestfálsko. Veškeré zápolení by navíc mělo být rozděleno do 13 měst. A to se v minulosti ještě nestalo, aby se Olympijské hry konaly na tolika místech.

Zástupci organizačního výboru se tak snažili držet tzv. Agendy 2020, která pojednává nejen o udržitelnosti, ale také o tom uspořádat co nejlevnější hry. A tím se právě zástupci drží. Prakticky 80% veškerých sportovních zařízení je již postaveno. Na druhou stranu plán zatím nepojednává o tom, kde by se měl nacházet centrální olympijský stadion či olympijská/é vesnice. 

S ohledem na poslední zprávy, které pojednávají o tom, že by letní olympijské hry v letech 2024 i 2028 měly být přiděleny v září v Limě městům Paříž a Los Angeles, se rozhodli němečtí zástupci vytvořit plán až pro následující termín, kterým je léto 2032. 

Poslední hry uspořádalo Německo v roce 1972 v Mnichově, kde se též jednalo o letní variantu největšího sportovního svátku světa. V roce 1936 se v rámci fašistické propagadny konaly letní hry v Berlíně a zimní hry V Garmisch-Partenkirchenu. 

Autor: Jan Linha
Témata: Zpráva Olympiáda
360 0