JME 2016 v dráhové cyklistice, zleva Sára Kaňkovská, Martin Kaňkovský (otec), Ema Kaňkovská (dvojče)
Foto: www.duklabrnosprint.cz

Neděle ve znamení dvou juniorských světových šampiónek

JME 2016 v dráhové cyklistice, zleva Sára Kaňkovská, Martin Kaňkovský (otec), Ema Kaňkovská (dvojče)

Vynikajícího úspěchu dosáhla mladá česká dráhová cyklistka. Sára Kaňkovská nedlouho po zisku zlaté a bronzové medaile na juniorském mistrovství Evropy přidala další nejcennější kov na juniorském mistrovství světa. Stejného úspěchu dnes dosáhla atletka Michaela Hrubá. Výškařka s osobním rekordem 195 cm nedala na JMS nikomu šanci.

Kaňkovská v keirinu, což je její parádní disciplínu, nedala nikomu šanci již na mistrovství Evropy, kde si vyjela zlato a k tomu přidala bronz ve sprintu. Na základě tohoto úspěchu byla jednou z horkých kandidátek na zisk cenného kovu také na juniorském MS. Řeči o zisku medaile však brala s nadhledem, jelikož na JMS odjela dosti unavená po evropském šampionátu.

Nicméně dnes se ukázalo, že řeči o medaili nebyl vůbec planý poplach. A tak po fantastickém stříbru Martina Čechmana na úvod MSJ získává Sára druhou medaili na JMS pro Českou republiku a hned v ceně zlata.

Dalšího vynikajícího úspěchu dnes dosáhla velmi talentovaná česká výškařka Michaela Hrubá. Mladá závodnice, která se zúčastní také olympijských her, procházela soutěží juniorek takřka bez zaváhání. Bez problémů se přenesla také přes výšku 191 cm, která jí vynesla zlatou medaili. Nutno dodat, že společně s ní byla v soutěži další velmi nadějná česká výškařka Lada Pejchalová, která dnes zapsala 186 cm a skončila jen těsně pod stupni vítězů na velmi nepopulární čtvrté pozici, která je i tak pro ni výborným úspěchem. 

16243 147