Česká biatlonistka Veronika Vítková
Foto: www.facebook.com/veronikavitkovabiatlon

Na mistrovství Evropy v biatlonu v netradičním složení

Česká biatlonistka Veronika Vítková

Už ve středu začíná v polském městě Duszniki-Zdrój mistrovství Evropy v biatlonu. Česká jedenáctičlenná výprava se do Polska vydala v pondělí a v to poněkud netradičním složení.

Evropského šampionátu se totiž zúčastní i dvě reprezentantky, které už mají jistou účast na mistrovství světa – Lucie Charvátová a Veronika Vítková. Šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář vysvětlil, že v případě Jaroslava Soukupa se účast v IBU Cupu nebo na mistrovství Evropy vždy projevila na výkonnosti pozitivně, a tak byl zvolen stejný postup u našich reprezentantek. Veronika Vítková se dostává po vánoční nemoci do formy, takže by jí další závody měly prospět. Její mladší kolegyně letos nepostoupila do stíhacích závodů a nedostala se ani do závodů s hromadným startem, proto jí závody na evropském šampionátu také půjdou k duhu.

O nominaci na mistrovství světa bude v Polsku bojovat Jaroslav Soukup, který by se rád přidal k jistým účastníkům světového šampionátu Michalu Krčmářovi, Ondřeji Moravcovi, Michalu Šlesingrovi a Adamu Václavíkovi. Podle Rybáře má k nominaci nejblíže, ale při dobrých výsledcích na mistrovství Evropy a při IBU Cupu v Osrblie se místo něj do konečné nominace může dostat někdo jiný.

Ženskou nominaci na světový šampionát tvoří Lucie Charvátová, Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. Pátá žena zřejmě vzejde z dvojice Jessica Jislová a Markéta Davidová.

Evropského šampionátu se kromě zmiňovaných Vítkové a Charvátové zúčastní Ludmila Horká, Jessica Jislová a Lea Johanidesová. V mužské kategorii nás budou reprezentovat Ondřej Hošek, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáš Krupčík, Tomáš Vojík a již zmiňovaný Jaroslav Soukup.

255 0