Evgenia Medvedeva
Foto: Facebook - Czech Figure Skating/ Pavel Lebeda

Na ME v Ostravě padl světový rekord, mladá Hanzlíková dvacátá

Evgenia Medvedeva

Sedmnáctiletá Ruska Evgenia Medvedeva předvedla na ostravském mistrovství Evropy úchvatný výkon a obhájila tak svoje loňské prvenství. Druhou v pořadí porazila obrovským rozdílem přes osmnáct bodů. Ne, druhá v pořadí Ruska Pogorilaya nejela vůbec špatně. Ale její přemožitelka nastavila laťku hodně vysoko - jejích 229,71 bodů je novým světovým rekordem! Ten bývalý Korejky Kim Ju-na překonala o 1,15 bodu. A to si ještě do jízdy přidala v kombinaci jeden trojitý skok, který ale rozhodčí podle pravidel započítat už nemohli. Při rozhovoru s Tomášem Vernerem po skončení soutěže prohlásila, že chtěla přidat i něco navíc než jen zajet čistou jízdu.

Druhou nejlepší volnou jízdu dne předvedla Italka Carolina Kostner, která sice po technické stránce mladým ruským soupeřkám konkurovat nemohla, ale čisté skoky v kombinací s neuvěřitelnou ladností přinesly spoustu bodů. Ruska Pogorilaya na ní ve volné jízdě sice ztratila něco málo přes bod, ale její náskok z krátkého programu nakonec stačil na stříbrnou medaili a na navrátivší se Italku tak zbyla bronzová medaile. Nutno však podotknout, že pro Kostner je to už desátá medaile z evropského šampionátu a přesně polovina z nich se leskne zlatě!

Sedmnáctiletá česká reprezentantka Michaela Lucie Hanzlíková, která po krátkém programu figurovala překvapivě vysoko na 15. místě, si ve volných jízdách o pět míst pohoršila. Ve své volné jízdě bohužel upadla při rittbergru, který ale později úspěšně skočila, celkem skočila tři trojité skoky a se svým debutem na velké seniorské akci byla spokojená. 

Výsledky:

1. Medvedeva (Rus.) 229,71, 2. Pogorilaya (Rus.) 211,39, 3. Kostner (It.) 210,52, 4. Sotskova (Rus.) 192,52, 5. Lecavelier (Fr.) 188,10, 6. Rajičová (SR) 179,70, ...20. Hanzlíková (ČR) 138,23.

344 0