Český biatlonista Michal Krčmář
Foto: www.facebook.com/mkrcmar23

Mužská štafeta vybojovala skvělé PÁTÉ místo!

Český biatlonista Michal Krčmář

České mužská štafeta má za sebou druhý závod sezóny, tentokrát v německém Ruhpoldingu. Štafeta ve složení Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Michal Krčmář vybojovala výborné páté  místo. Kluci tak navázali na páté místo z prosincového závodu v Pokljuce. Závod vyhráli Norové, když se těsně před cílem přehnali před Rusko, které nakonec bralo stříbro. 

Na prvním úseku startoval netradičně po více než dvou letech Ondřej Moravec. Celé startovní pole přijelo na první střeleckou položku těsně za sebou a Ondra zahajoval boj o nejvyšší příčky na pátém místě. Český reprezentant sice zastřílel čistě pouze s jedním dobíjením, ale vinou pomalejší střelby se lehce propadl. Jenže pak přišla střelba ve stoje, kde Moravec exceluje a to v zápětí hned předvedl. Rychlo střelbou se posunul na páté místo za výběr USA.

Moravec předával pomyslný štafetový kolík na vynikajícím druhém místě, když se dotlačil na vedoucího Itala Windische, Jaroslavu Soukupovi, který na střelnici příjížděl ve společnosti štafet z Norska a Itálie. Bohužel Soukup první střelbu nezvládl a musel na trestné kolo. Na další běžecký úsek vyrážel kolem patnáctého místo. Střelba ve stoje byla o poznání lepší a Jaroslav dokončil svůj úsek na 14. místě.

Pak na trať vystřelil Michal Šlesingr, který má za sebou úspěšný sprint a stíhací závod z Oberhoferu, kde vybojoval stříbro a sedmé místo! Boušek nasadil hned od začátku ostré tempo a snažil se zmenšit manko na elitní desítku. Postupně stáhl přes dvanáct sekund na samotné čelo závodu a prokázal, že v této sezóně je na tom běžecky skvěle. Na ležce trochu napínal, když strefil poslední terč až na třetí pokus a střelnici opouštěl na 13. místě. Díky perfektnímu běhu se probojoval do elitní desítky na deváté místo. Druhou střelbu zvládl Michal rychleji a českou štafetu vytáhl dokonce na šesté místo!

Na poslední úsek se postavil Michal Krčmář. Ten se první běžecký úsek držel ve skupince, které se pralo o čtvrté až šesté místo. Ležku zvládnul Bimbo obstojně, pouze jedno dobití a stále bojoval o výborný výsledek. Ze střelby ve stoje odjížděl Michal na pátém místě s několika sekundovou ztrátou na štafetu Ukrajiny. Za ním byla díra, protože Rakousko muselo kroužit 150 metrů navíc. Krčmář se snažil dotáhnout na čtvrté místo, to nakonec těsně nevyšlo, ale i tak z toho bylo v cíli vynikající páté místo.

1. Norsko 1:13:40.7 hod (0+5)

2. Rusko  +5.1s (0+2)

3. Německo +23.5 s (1+9)

.

5. Česko +32.6 s (1+9)

196 546