Čeští závodníci se rozloučili s korejským Pchjongčchangem osmým místem. První místo s přehledem vybojovala Francie, stříbro putuje do Rakouska a bronz připadnul Norům.
Závod rozjel na prvním úseku Michal Šlesingr. V prvním běžeckém úseku se držel v chumlu závodníků na průběžném sedmém místě. Střelba v leže znamenala pro českého závodníka jedno dobíjení a ze střelnice odjížděl Šlesingr těsně za elitní desítkou na 11. místě se ztrátou 12 vteřin. Běžecky se Michal cítil dobře a brzo ubral ze ztráty 5 sekund na vedoucí Německo a posunul se na desáté místo. Kdo úplně ve střelbě vyhořel byla štafeta Itálie, která v podání Lukase Hofera musela na tři trestná kola! Hned 12 štafet jelo pospolu - rozdíl prvního Německa a 12. Slovinska byl pouhých 10 vteřin. Střelba ve stoje byla od Šlesingra bravurní, čistá střelba posunula českou štafetu na šesté místo s odstupem 3 vteřin na prvního Američana Baileyho. Prvních osm štafet jelo v rozmezí ani ne deseti vteřin. Bohužel Michala Šlesingra potkal velmi nepříjemný pád, při kterém zlomil obě hůlky a propadl se na desáté místo s odstupem téměř půl minuty.
Na druhý úsek vyrážel za Českou republiku Tomáš Krupčík, který má za sebou velmi podařené individuální závody. Běžecky to od Krupčíka nebylo nejhorší, i když stále nabíral ztrátu na prvního Bjørndalena a na jeho desáté místo začal nepříjemně dotírat Rakušan Eder. Při první střelbě minul jeden terč, který však bez problémů sestřelil náhradním nábojem. Ze střelnice odjížděl na desátém místě s časovým odstupem prakticky stejným jako při příjezdu. Krupčík běžecky lehce zaostával a propadl se na 11. místo se ztrátou 43 vteřin. Prakticky všichni biatlonisté nabrali ztrátu na skvěle běžícího Bjørndalena. Stojka se Krupčíkovi nevyvedla, český reprezentant musel kroužit 150 metrů navíc. Pořadím se sice nepropadl nějak závratně - na 12. místo - jeho ztráta na Norsko ale narostla na minutu 34 vteřin. Na předávku dorazil Krupčík na 12. místě.
Jako třetí vyrazil bojovat Jaroslav Soukup se ztrátou jedné minuty devětačtyřiceti vteřin. Elitní desítka byla vzdálena přes čtyřicet vteřin. První střelba byla od Jardy Soukupa bravurní, český závodník nepotřeboval ani jeden náboj navíc a měl taky nejrychlejší čas - všech pět terčů skolil za 25 sekund. Soukup stále setrval na 12. místě, elitní desítka však byla vzdálena už jen deset vteřin. Na trati však Jaroslav nabral dalších několik sekund a jeho ztráta narostal skoro ke dvou minutám na první Norsko. Střelba ve stoje znamenala pro Soukupa jedno dobíjení a posun o jedno příčku výš na 11. místo. Na osmé místo ztrácel v přepočtu deset vteřin. Posední běžecké kolo jel Soukup dobře a posunul se na osmé místo.
Poslední vyrazil do boje Michal Krčmář s více než dvou minutovou ztrátou na první Francii, za kterou jel nyní Martin Fourcade. Na první střeleckou zastávku dorazil Krčmář na osmém místě. Bohužel střelba se Krčmářovi nepovedla, Michal musel kroužit 150 metrů navíc a pořadím se propadl mimo elitní desítku na 13. místo se ztrátou více než tři minuty na prvního Fourcadeho. Na Koreu nebude Michal Krčmář vzpomínat s radostí. Elitní desítka byla vzdálena přes dvacet vteřin. Střelba ve stoje byla od Michala mnohem lepší, český závodník skolil na poprvé všech pět terčů a ještě mohl zabojovat o elitní desítku. V posledním běžeckém okruhu Michal pořádně zabojoval a do cíle dorazil na konečném osmém místě.
Výsledky
1. Francie 1:12,09,5 hod (0+10)
2. Rakousko + 33,8 s (0+9)
3. Norsko + 45,4 s (1+8)
.
8. Česká republika + 3:11,8 min (2+9)