Hokej - MS U18 - Češky vs Japonky

MS U18: Češky zvládly první zápas

Dnes tj. 7. 1. 2017 začalo Mistrovství světa žen do 18 let, které se koná v Přerově a ve Zlíně. MS se koná od 7. do 14. ledna 2017.České juniorky sehrály první zápas na Mistrovství světa proti juniorkám Japonska.

Česká republika 3:2 Japonsko

Od začátku první periody se hrál vyrovnaný hokej a oba celky hrály hodně ze zabezpečené obrany. Proto se zdálo, že první třetina skončí 0:0. Vše nakonec změnila Magdaléna Erbenová, která deset sekund před koncem první třetiny dostala Českou republiku do jednobrankového trháku. Po první třetině vedly Češky 1:0. Do druhého dějství líp vstoupili domácí, kteří si vytvořili několik šancí, ale japonská brankářka je úspěšně zlikvidovala. V polovině zápasu se i Japonky dostávaly do slibných šancí a pomalinku, ale jistě přejímaly iniciativu. V čase 31:02 se Kojamaová dostala do přečíslení, před brankou nahrála Satové, která střelou mezi betony vyrovnala. Vzápětí dostaly Češky přesilovou hru, kterou nakonec nevyužily. Naopak Japonky v závěru druhé třetiny obrátily skóre ne svojí stranu ze 1:0 na 1:2. Do třetího dějství vstoupili Češky na jedničku, v čase 42:09 Katlounková dorazila kotouč za brankovou čáru. Japonská brankářka se po puku natahovala marně. Dále se Češky snažily něco udělat se skórem, což se jim nakonec povedlo. V padesáté první minutě české barvy potrestaly japonskou chybu. Machalová objela branku a lehce přihrála Mlýnkové, která napřáhla a propálila všechno, co jí stálo v cestě.  V závěru třetího dějství si Japonky vytvořily tlak, ale Bláhová veškeré šance zneškodnila i během japonské power play. Česká republika nad Japonskem zvítězila 3:2.

Branky a nahrávky: 20. Erbenová (Vozdecká, Mlýnková), 43. Kaltounková (Lerchová, Exnerová), 51. Mlýnková (Machalová) – 32. A. Satoová (Kojamaová), 40. Jamašitaová (A. Satoová, Cucumiová)

SOUPISKY

Česko: Bláhová (Jandová) – Cornová, Erbenová, Škrdlová, Vozdecká, Kotounová, Martinů, Pytlíková, Zachová – Bucifalová, Dýcková, Exnerová – Hymlárová, Kaltounková, Karlecová – Machalová, Lerchová, Mlýnková – Neubauerová, Tomasco, Zrnová.

Japonsko: M. Satoová (Tonosakiová) – Konišiová, Otaová, M. Sakurajová, N. Sakurajová, Sekiová, Akane Šigaová, Aoj Šigaová, Takenakaová – Cucumiová, Hinataová, Itoová – Jamamotoová, Jamašitaová, Kojamaová – Kurosuová, Ogawaová, A. Satoová – Suzukiová, Ušioová, Wadžimaová.