Český biatlonista Ondřej Moravec
Foto: wintersportsworld.sk

Moravec zopakoval umístění ze sprintu také ve stíhacím závodě

Český biatlonista Ondřej Moravec

Dalšího výborného úspěchu na mistrovství světa dnes dosáhl český biatlonistka Ondřej Moravec. Po včerejší páté pozici ze sprintu dnes zopakoval stejné umístění i ve stíhacím závodě. Jubilejní desátý individuální titul mistra světa si dnes připsal francouzský suverén Martin Fourcade. 

Český biatlonista Ondřej Moravec Zdroj: wintersportsworld.sk

Ondřej Moravec startoval do stíhacího závodu z pátého místa po sprintu, když na vědoucího Benedikta Dolla z Německa ztrácel 31 sekund. Překvapivému vítězi sprintu se však dnes závod nepovedl a po 3 chybách na střelnici skončil jedenáctý. Moravec však bojoval od začátku dokonce o cenný kov.

Úvodní dvě střelecké položky zastřílel čistě a i přes trochu pomalejší střelbu se pohyboval nedaleko čela závodu. První zaváhání přišlo na stojce, která bývá zpravidla Moravcovou silnější. Ovšem i po této jedné chybě byl v boji o cenný kov. Bohužel jednou chyboval také na druhé stojce a podobně jako ve sprintu si jednou minelou na poslední položce odstřelil zisk cenného kovu. V případě čistě střelby by totiž odjížděl na druhé pozici s náskokem na další soupeře. V posledním běžeckém kole se pohyboval na 7. pozici, ale díky skvělému běhu ještě předběhl Američana Baileyho a Bulhara Aneva a ve finiši pouze těsně neudolal Anton Shipulina z Ruska. 

Zbylým Čechům se již tolik nedařilo. Michal Šlesingr zprvu stoupal pořadím, jelikož první tři střelecké položky zvládl čistě a útočil tak na umístění v elitní patnáctce. Bohužel na poslední položce zůstaly na stavu hned 3 terče a 450 metrů navíc znamenalo pro Šlesingra propad. Nakonec si však odvezl body za 30. pozici. Jeho výchozí pozice pro případný start v závodě s hromadným startem nyní není moc příznivá a bude muset ještě zabojovat v individuálním závodě na 20km.

Třetí Čech na startu Adam Václavík opět předvedl výborný běžecký výkon, ale opět jej zradila malorážka. Tentokrát ještě více než ve sprintu. Musel kroužit celkem 9 trestných okruhů, což pro něj znamenalo propad na 54. pozici. 

Martinu Fourcadovi sice zlato ve sprintu uniklo. To si však vynahradil v dnešním stíhacím závodě. Již na první střelecké položce minuli terče první dva muži po sprintu, Benedikt Doll a Johannes Bö. Jelikož Fourcade střílel čistě, dostal se do čela. A od té doby se z vedení nehnul. Umístění na zbylých medailových příčkách se dosti přelévaly. Karty byly rozdány po čtvrté střelbě. Do souboje o stříbro vyraželi Björndalen a Bailey a vypadalo, že se Američan konečně dočká medaile. Střelba od něj byla výborná. Bohužel, mírně jej zradil běh. Z druhé pozice se nakonec propadl až na šestou. Po čisté poslední střelbě se opět do hry o medaile dostal Johannes Bö, který v posledním kole dotáhl týmového kolegu Oleho Einara Björndalena. V posledních metrech jej předjel a slavil již druhé stříbro na letošním MS. Björndalen vybojoval ve svých 43letech individuální bronz a po stříbru své partnerky, Bělorusky Domrachevy, přidal dnes již druhý cenný kov do rozsáhlé rodinné sbírky. 

VÝSLEDKY

1. Martin Fourcade (FRA) 30:16,9 min (1)

2. Johannes Bö (NOR) + 22,8 s (3)

3. Ole Einar Björndalen (NOR) + 25,6 s  (1)

.

5. Ondřej Moravec (CZE) + 34,0 s (2)

30. Michal Šlesingr (CZE) + 2:39,9 min (3)

54. Adam Václavík (CZE) + 4:53,2 min (9)

167 506