Nicole Kuzmichova, Alexandr Sinicyn při krátkém tanci na ME v Ostravě
Foto: Facebook - Czech Figure Skating/ Pavel Lebeda

ME v krasobruslení - po krátkém tanci vede Cappellini s Lanottem, český pár nepostoupil

Nicole Kuzmichova, Alexandr Sinicyn při krátkém tanci na ME v Ostravě

Ostravské mistrovství Evropy dnes pokračovalo krátkým programem tanečních párů. Do sobotních volných jízd půjde z prvního místa italský pár Anna Cappellini a Luca Lanotte. Český pár Nicole Kuzmichova, Alexandr Sinicyn bohužel do volných jízd nepostoupil.

Čeští junioři se původně připravovali na univerziádu, ale minulý týden se dozvěděli, že ve startovní listině nahradí vloni na Evropě třinácté Cortney Mansour s Michalem Češkou. Museli tedy nečekaně o týden posunout tréninkový režim. V soutěži obdrželi 47,16 bodu, čímž zaostali za svým maximem a v podstatě od začátku bylo jasné, že do druhé části soutěže nepostoupí. Nakonec obsadili 26. místo. Se svým výkonem i vzhledem k popsaným okolnostem byli ale spokojeni a pochvalovali si i přízeň domácího publika. Na nepřízeň publika si nemohl stěžovat ani slovenský pár, který tvoří bývalá česká reprezentantka Lucie Myslivečková a Slovák Lukáš Csolley. Ač spolu jezdí teprve pár měsíců, obsadili 17. místo a v soutěži budou v sobotu pokračovat.

Anna Cappellini a Luca Lanotte při krátkém tanci na ME v Ostravě Zdroj: Facebook - Czech Figure Skating/ Pavel Lebeda

Ač ve finále bude chybět český pár, volné jízdy tanečních párů diváky určitě strhnou. První a třetí pár totiž zatím dělí pouhých 1,17 bodu. A to není všechno – na pomyslných stupních vítězů se totiž zatím vyhřívají samí bývalí nebo úřadující mistři Evropy. Vedoucí Italové evropský šampionát ovládli v sezoně 2013/2014, druzí Rusové Bobrova, Soloviev rok před nimi a třetí Francouzi Papadakis, Cizeron zvítězili v předchozích dvou sezonách. Francouzi jsou i dvojnásobní mistři světa, Italové vítězný pocit na světovém šampionátu už také jednou zažili.

Autor: Jana Šimková
338 0