Michaela Lucie Hanzlíková
Foto: Facebook Czech Figure Skating

ME Ostrava: Hanzlíková začala osobním rekordem! V čele obhájkyně titulu.

Michaela Lucie Hanzlíková

Pro Českou republiku nemohl domácí evropský šampionát snad ani lépe začít. Mezi ženami v kategoriii jednotlivkyň máme zastoupení v podobě teprve 17leté Michaely Lucie Hanzlíkové, která dnes zajela výborný krátký program v novém osobním rekordu. V čele je po krátkém programu obhájkyně titulu, Evgeniya Medvedeva z Ruska. 

Michaela Lucie Hanzlíková Zdroj: Facebook Czech Figure Skating

Dle neoficiálních zdrojů jela Hanzlíková dnes teprve druhý závod, kde předvedla kombinaci dvou trojitých skoků. Svůj krátký program začala usměvavá krasobruslařka ve vysokém tempu a velmi brzy přešla právě do kombinace, která se jí povedla na jedničku. Trojitý salchow a tooloop předvedla opravdu precizně. A zvláště při této kombinaci mohl každý divák zaznamenat, že Míša točí své skoky oproti mnohým jiným krasobruslařkám, na druhou stranu. 

Během svého krátkého programu předvedla ještě trojitý Rittberger, kde trochu zaváhala při dopadu. A poté jsme mohli vidět precizně provedený dvojitý axel. Všechny skoky doplnila krásnými piruetami a perfektní krokovou sekvencí. A výsledku nemohla ani sama Hanzlíková uvěřit. Poprvé v její kariéře totiž dosáhla v krátkém programu na bodový součet přes 50 bodů. Zisk 52,39 je tudíž jejím osobním rekordem, se kterým s velkým přehledem postupuje do volných jízd z 15. pozice. Bude tedy startovat ve volných jízdách ve druhé skupině, los je tak pro ni přívětivý. 

Kostner se vrací na led

Hned na počátků krátkých programů jsme měli možnost vidět i velmi známé jméno - Carolinu Kostner z Itálie. Bronzové medailistce z her v Sochi nedávno vypršel trest, který dostala za napomáhání krytí dopingu svého přítele, chodce Alexe Schwarzera. A na mezinárodní led se vrátila ve velkém stylu. Za krátký program dostala 72,40 bodů, což ji zařadilo nakonec na průběžnou bronzovou pozici. 

Opět vládnou Rusky

Do čela se celkem dle očekávání dostaly ruské závodnice. Na titul bude ve volných jízdách útočit jeho obhájkyně, Evgeniya Medvedeva, jenž má více než čtyřbodový náskok na svoji reprezentační kolegyni Annu Pogorilayu. Na bronzovém stupínku je již zmíněná Kostner. Ze čtvrté pozice se bude snažit zaútočit na pódium ještě třetí Ruska do party, teprve 16letá Maria Sotskova. Pátá žena průběžného pořadí, Laurine Lecavelier z Francie, má již ztrátu na pódium téměř 9 bodů.

Krátký program Michaely Lucie Hanzlíkové

VÝSLEDKY - KRÁTKÝ PROGRAM ŽEN

1. Evgeniya Medvedeva (RUS) 78,92 bodů

2. Anna Pogorilaya (RUS) 74,39 bodů

3. Caroline Kostner (ITA) 72,40 bodů.

.

7. Nicole Rajíčová (SVK) 60,98 bodů

15. Michaela Lucie Hanzlíková (CZE) 52,39 bodů

1102 252