Pavel Maslák na Czech Indoor Gala 2017

Maslák a Hejnová vítězi v Birminghamu, další dva splněné limity pro HME

Běh na 400 m při závěrečném mítinku World Indoor Tour v Birminghamu ovládli čeští reprezentanti. V ženské kategorii se z vítězství radovala Zuzana Hejnová, mužský závod vyhrál Pavel Maslák.

Dvojnásobný světový halový šampion zvítězil v čase 45,89 s a ovládl celý seriál. Před tímto mítinkem měl stejně bodů jako Grenaďan Taplin, jenž tentokrát skončil až čtvrtý a tak o celkovém vítězi nebylo pochyb. Kromě finanční odměny získal Maslák i divokou kartu pro start na halovém mistrovství světa v příštím roce, které se bude konat právě v Birminghamu. Za Maslákem doběhl druhý Dominikánec Santos (46,16) a třetí Slovinec Janežič (46,38).

Zatímco Maslák zaběhl svůj druhý nejlepší letošní čas, Zuzana Hejnová svůj výkon z Ostravy ještě vylepšila a dostala se na druhé místo letošních evropských tabulek. Hejnová sbíhala na druhém místě za domácí Nielsen a před cílem ji předběhla. Britka skončila druhá (51,90), třetí doběhla Američanka Little (52,11).

Maslák ale nebyl jediným českým čtvrtkařem, kterému se o víkendu dařilo. Jan Tesař na Strahově zaběhl čas 46,75 s, čímž splnil limit pro halové mistrovství Evropy. V Ostravě pak vyhověla českým kritériím i Amálie Švábíková, která ve skoku o tyči předvedla výkon 435 cm, což je nový český juniorský rekord. Účast v Bělehradě však nemá jistou, protože se zde budou skákat rovnou finále, a to na pozvání Evropské atletické asociace.