Francouzský biatlonista Martin Fourcade
Foto: www.facebook.com/fourcademartin

Martin Fourcade obhájil velký křišťálový glóbus, Krupčík si zajel maximum

Francouzský biatlonista Martin Fourcade

S velkým předstihem je znám vítěz Světového poháru. Už pošesté obhájil Martin Fourcade velký křišťálový glóbus, což se dosud nikomu nepodařilo. V dnešním sprintu v dejišti OH v Pyeongchangu obsadil ve sprintu bronzovou pozici. Nejlepším z Čechů dnes byl Tomáš Krupčík, který vybojoval 19. místo. 

Do závodu nastoupila pětice českých závodníků. Nejlépe se dařilo Tomáši Krupčíkovi, který díky bezchybnému výkonu na střelnici obsadil devatenáctou příčku. V posledním běžeckém okruhu mu sice docházely síly, přesto dokázal porazit například současného mistra světa Němce Benedikta Dolla. Pro Krupčíka je to nejlepší výsledek v rámci Světového poháru (dosud nejlepší výsledek byl z roku 2014 z Östersundu, kde ve stíhacím závodě bral 21. místo). Spokojený byl především se svým vystoupením na střelnici, kde se musel vypořádat s větrem. „Když jsem přijel na ležku, tak mi foukalo zprava, ale než jsem začal střílet, tak se to úplně otočilo,. Proto jsem dost přecvakával a nebyl si jistý, jestli správně, ale všechno mi spadlo. Ve stoje to byla relativně pomalá položka na dva nádechy, ale raději jsem si to hlídal a nula se počítá," líčil spokojeně.

Druhým Čechem na bodech byl Michal Šlesingr, který s jednou chybou doběhl na 24. místě. Těsně mimo body skončil Adam Václavík, který na střelnici chyboval hned třikrát. I tak se může radovat z postupu do stíhacího závodu. Posledním z Čechů, který se představí i ve stíhačce je Michal Krčmář, který se na lyžích dnes necítil dobře a v kombinaci s dvěma trestnými okruhy to stačilo na konečné 49. místo.  Jednu chybu udělal Jaroslav Soukup, ale vinou pomalého běhu se nedostal mezi šedesát postupujících.

Z vítězství se radoval Rakušan Julian Eberhard, který předvedl bezchybný výkon. Stříbro bral Američan a mistr světa Lowell Bailey, který stejně jako Eberhard zastřílel čistě. Martin Fourcade dnes musel na dvě trestná kola, přesto se dostal na stupně vítězů a s velkým předstihem si zajistil vítězství v SP.

Výsledky

1. Julian Eberhard (AUS) 23:11,1 min (0)

2. Lowell Bailey (USA) +40,7 s (0)

3. Martin Fourcade (FRA) +45,4 s (2)

.

19. Tomáš Krupčík (CZE) +1:26,0 min (0)

24. Michal Šlesingr (CZE) +1:33,1 min (1)

43. Adam Václavík (CZE) +2:07,3 min (3)

49. Michal Krčmář (CZE) +2:12,3 min (2)

69. Jaroslav Soukup (CZE) +2:52,2 min (1)

223 188