Marc Márquez
Foto: motogp.hondaracingcorporation.com

„Márquez u Hondy zůstane, nejde mu o peníze,“ říká Livio Suppo

Marc Márquez

Pět let působí ve třídě Moto GP, čtyřikrát během nich dosáhl na titul. Taková je bilance Marca Márqueze, úřadujícího mistra světa. Všechna svá vítězství získal na motocyklu značky Honda. Naskýtá se tedy otázka – nezkusí v příštích letech své štěstí u jiného továrního týmu?

„Minimálně v letech 2019 a 2020 Marc Márquez u Hondy zůstane. Je nejlepším jezdcem, je pro ni nenahraditelný,“ říká Livio Suppo. „Nejezdí pro peníze. To dokládá i skutečnost, že žije a platí daně ve Španělsku,“ naráží bývalý šéf Hondy na spekulace o případném přechodu čtyřiadvacetiletého jezdce ke KTM.

Pro Livia Suppa byl letošní rok u Repsol Hondy posledním. Na konci sezóny oznámil svůj odchod ze seriálu Moto GP. „Všechny nás svým rozhodnutím překvapil. Je to ale jeho volba. Na druhou stranu je jedním z lidí, kteří působí u HRC nejdéle. Strávili jsme spolu pět let, během kterých jsme se stali přáteli,“ vyjádřil se k jeho odchodu Marc Márquez.

Stoner, nebo Márquez? „Pracovat s Marcem mě těší více“

Právě rodáka z Cervery Livio Suppo pro server El Periodico porovnával s jeho předchůdcem Caseyem Stonerem. „Kdybych si měl vybrat, se kterým z nich se mi pracuje lépe, bez rozmyšlení bych odpověděl, že s Marcem,“ má jasno. „A není to kvůli tomu, že pracuji u HRC. Marc je prostě jedinečný. Casey byl extrémně talentovaný. Marc je také, ale pracovat s ním mě těší více. Má mnohem větší motivaci,“ vysvětluje Livio Suppo.

„Když jsem s ním v roce 2011 podepisoval smlouvu, měl před sebou ještě celou sezónu v Moto 2. Tehdy jsem mu řekl: Jakmile vstoupíš do Moto GP, staneš se slavným a možná se změníš. Takové to prostě je, ale já doufám, že zůstaneš stejný,“ vzpomíná na začátky Marca Márqueze. „On se ale vůbec nezměnil, je pořád stejný, a to jej činí jedinečným. Některé jezdce úspěch změní – mají mnoho peněz, obletují je ženy. Není jednoduché zůstat stát nohama na zemi. To se ale Marcovi daří,“ prozradil Livio Suppo.

Autor: Andrea Štipčáková
223 5