Marc Márquez
Foto: motogp.hondaracingcorporation.com

Marc Márquez v letošní sezóně spadl už pětadvacetkrát. I přesto vede šampionát

Marc Márquez

Hledáním limitu se Marc Márquez často dostává do svízelných situací. Několik z nich dokázal v posledním momentu zvládnout, mnohé však skončily pádem. Čtyřiadvacetiletý Španěl jich má na svém kontě už pětadvacet. A pokud nepočítáme nováčky, jde v letošní sezóně o nejvíce padajícího jezdce ze všech závodníků královské kubatury.

Rok 2017 je co se týče pádů pro Marca Márqueze rekordní. Před poslední Velkou cenou Valencie jich má na kontě už dvacet pět. Nejvíce si jich během jednoho závodního víkendu zapsal v Barceloně. Na zemi skončil celkem pětkrát, k tomu navíc během nedělního warm-upu zakopl při výměně motocyklů o startovací zařízení. „Pak jsem vyjel na trať a znovu spadl. Říkal jsem si ‚Co se děje? Já chci už domů!',“ uvedl tehdy. Nešťastnou sérii pak zakončil nahraným pádem na pódiu, kam si přišel pro cenu za druhé místo.

I přesto, že španělský jezdec spadl v závodech v Argentině a Le Mans a z podniku v Silverstone byl kvůli nehodě s motorem nucený odstoupit, vede šampionát o 21 bodů. Pokud se letos stane mistrem světa, bude to poprvé od roku 1998, kdy získal titul pilot se třemi a více nedokončenými závody v sezóně.

Svůj zatím nejtěžší pád v královské kubatuře zažil Marc Márquez v roce 2013. Během italské Velké ceny dostal při brždění smyk a jeho motocykl narazil do betonové zdi. Svůj stroj položil v rychlosti 300 km/h.

Přehled počtu pádů Marca Márqueze v kubatuře Moto GP

  • 2013 - 15
  • 2014 - 11
  • 2015 - 13
  • 2016 - 17
  • 2017 – doposud 25
Autor: Andrea Štipčáková
283 13