Lvíčata statečně bojovala s Belgií

Kvalifikace na ME U21 ve fotbale je v plném proudu. Naše reprezentace s tradiční přezdívkou „Lvíčata“ bojuje o první místo ve své skupině, což by znamenalo přímý postup na šampionát. Na klíčový duel kvalifikace se čeští mladíci vydali do Belgie.

Aktivněji začal zápas domácí celek, který se ujal hned ve 12. minutě vedení. Po zaváhání českých obránců se hezkou střelou trefil Praet a Belgie vedla 1:0. O devět minut později už bylo ovšem srovnáno. Nadějný český útočník Schick, který přestoupil v létě do italské Sampdorie, našel místo za belgickou obranou a předložil míč na zlatém podnosu pro kapitána týmu Čermáka, jenž neměl problém skórovat. Češi byli od té doby nebezpečnější, kousek od další branky byli zejména Černý a Jankto. I když se šlo do šaten s nerozhodným výsledkem, nebylo pochyb, že svěřenci trenéra Lavičky měli větší šance.

Druhý poločas začal podobně jak končil ten první - tlakem českých fotbalistů. Opět Černý a následně Holzer neproměnili velké šance, které doslova volaly po gólu. Když se ani v 71. minutě neprosadil Schick, který nastřelil tyč, propadli už někteří čeští fanoušci v zoufalství. Právě neproměněná příležitost českého forwarda jakoby zlomila sebevědomí našich fotbalistů. Posledních 15 minut zápasu naprosto ztratili otěže utkání a Belgičané hnali do útoku. V 85. minutě ještě fantastickým zákrokem zachránil české naděje brankář Zima, o dvě minuty později byl už však proti ráně Tielemanse bezradný. Češi tak nebrali po velmi slibném výkonu ani bod a cesta na „Malé EURO“ se jim zkomplikovala.

Belgie 2:1 (1:1) Česká republika

Branky: 12. Praet, 88. Tielemans – 21. Čermák

Belgie: Roef – Castagne (69. Schrijvers), Engels, Heylen, Miangue – Tielemans, De Sart – Foket, Praet (C) (73. Verstraete), Bondonga (46. Dimata) – Musonda. Trenér: Johan Walem.

Náhradníci: Merveille – Bakkali, Dimata, Bossaerts, Verstraete, Schrijvers.

Česko: Zima – Matějů, Lüftner, Simič, Havel – Černý (65. Klobása), Trávník, Hubínek, Čermák (C), Jankto (60. Holzer) – Schick. Trenér: Vítězslav Lavička.

Autor: Michal Podrazil