Česká tenistka Lucie Šafářová
Foto: www.youtube.com

Lucie Šafářová je ve finále US Open a se svojí parťačkou budou hrát o titul!

Česká tenistka Lucie Šafářová

Výborná Lucie Šafářová potvrzuje výbornou formu také po olympijských hrách v Riu. Na US Open sice vypadla ve dvouhře hned z kraje turnaje, ale výborně se jí daří po boku své parťačky Bethanie Mattek-Sands, se kterou hraje již delší dobu čtyřhru.

V semifinále přitom narazil tým Bucie na velmi těžkou dvojici, olympijské vítězky, Rusky Elenu Vesnina a Ekaterinu Makarovu. A k tomu, aby je porazily, jim stačily pouhé dva sety!

Rusky nevstoupily do utkání příliš dobře. V prvním setu si nechaly od česko-amerického páru hned dvakrát vzít servis. Zato Šafářová s Mattek-Sands předváděly výborný tenis. Svá podání si držely a první sadu dovedly překvapivě hladce do vítězného konce v poměru 6:2.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Lucka s Betty byly hned na úvod setu brejknuty. Ovšem posléze hned Ruskám brejk vrátily. Po celou dobu setu se snažily útočit zejména na servis Eleny Vesnina, který je oproti Makarově slabší a méně stabilní. Ta si jej ovšem poté již držela, stejně jako všechny další hráčky na kurtu. Druhý set tak dospěl do tie-breaku. A tam byly úspěšnějí Šafářová s Mattek-Sands. Zvítězily v utkání 2:0 a zahrají si o titul. Vyzvou buď francouzskou dvojici Garcia-Mladenovic a nebo švýcarsko-americký pár Hingis-Vandeweghe. 

Šafářová/Mattek-Sands (CZE/USA) - Makarova/Vesnina (RUS) 6:2, 7:6

378 710