Logo hokejové extraligy

Litvínov přetlačil Liberec, Vítkovice venku porazili Olomouc.

14. října 2016 se odehrálo 12. kolo Extraligy ledního hokeje. V tomto kole jsme viděli poměrně málo branek. Naopak jsme byli svědky mnoho nastaveného času. Do Třince přijela Mladá Boleslav, Plzeň navštívila město perníku. Piráti na svém ledě hostili daleké Brno, Tygři přišli bojovat na led Litvínova. Zlín sehrál zápas proti Mountfieldu a Olomouc doma přivítala Vítkovice.

HC Dynamo Pardubice 4:2 HC Škoda Plzeň

Utkání začalo, jak se dalo čekat velmi opatrně, ale čím dál tím víc byli aktivnější hosté, kteří se dostávali více do šancí. Až do 17. minuty Štěpánek držel čisté konto, ale v právě v čase 17:26 se trefil Kubalík, který dostal nahrávku od soupeře a rychle se dostal do protiútoku, kde mu jeho cestu komplikoval poslední bránicí hráč Pardubic. Zkusil přes něho vystřelit, což se mu nakonec podařilo. Přesnou střelou do růžku branky otevřel gólový účet. Ve druhé třetině se domácím podařilo vyrovnat, ale dlouho se neradovali, jelikož bezprostředně poté se znovu ujali vedení hosté. Kubalík tečoval puk, který zapadl záda Štěpánka. Domácí po druhé inkasované brance vystřídali gólmany. Štěpánka vystřídal Maxwell. Třetí třetina patřila Dynamu. 12 minut před koncem vyrovnal Tomášek. O pár minut později přišla přesilová hra domácích, kterou nakonec dokázali využít a dostali se poprvé v zápase do vedení.  V posledních minutách Indiáni zkusili hru bez gólmana. To se jim však nevyplatilo, jelikož Tomášek se trefil do prázdné branky a potvrdil tak obrat v zápase.

Branky a nahrávky: 30:50 Rohlík (Poulíček), 48:15 Tomášek (Novák, Zohorna), 57:39 Nahodil (Hubáček), 58:52 Tomášek (Ovčačík) – 17:26 Kubalík, 31:00 Kubalík (Kracík, Slovák).

HC Oceláři Třinec 4:3sn BK Mladá Boleslav

Zápas mezi Oceláři Třinec a Bruslaři začal ve velmi opatrném rytmu. Žádný tým v úvodu nechtěl udělat chybu a brankáři se ke slovu dostali jen sporadicky. Proto jsme také v první periodě neviděli žádnou branku a za nerozhodného stavu 0:0 odcházeli hráči do kabin. Zajímavější momenty a vyložené šance nabídla až druhá třetina, ve které jsme byli svědky čtyř branek. Domácí se nejprve dostali do dvoubrankového trháku, který však dlouho nevydržel a během pár minut se Mladé Boleslavi podařilo vyrovnat na 2:2. Za tohoto stavu také skončila druhá třetina. V závěrečné třetině jsme ještě viděli ještě dvě branky na každé straně jedna a po 60 minutách byl stav znovu nerozhodný, tentokrát 3:3. Na řadu musely přijít prodloužení a následně infarktové nájezdy, ve kterých rozhodl Irgl až v desáté sérii.

Branky a nahrávky: 23. Petružálek (Dravecký, Roth), 24. Rákos (Kreps, Dravecký), 42. Marosz (Petružálek, Martin Růžička), rozh. nájezd Irgl – 29. Pospíšil (Trončinský, Látal), 33. Lenc (Vampola, Látal), 50. Lenc (Trončinský, Hyka)

HC Verva Litvínov 3:2p Bílí Tygři Liberec

V rámci dvanáctého kola jsme byli svědky souboje dvou posledních mistrů. Utkání též začlo velmi opatrně a na obou týmech bylo vidět, že nechtějí udělat chybu, která by je posléze mohla mrzet. V úvodní třetině se nakonec prosadili hosté, kteří otevřeli gólový účet. Ve druhé třetině se domácím podařilo vyrovnat. Postaral se o to Nejezchleb. Nerozhodné skóre 2:2 se drželo až do konce základní hrací doby. Poté následovalo prodloužení, ve kterém se tři sekundy před koncem prosadil Hübl.

Branky a nahrávky: 25. Nejezchleb (Sörvik, Lukeš), 27. M. Hořava (Trávníček, Reichel), 65. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb) – 16. D. Špaček (Ordoš, Bartovič), 40. Vlach (D. Špaček)

Piráti Chomutov 4:3p HC Kometa Brno

Piráti doma přivítali lídra z Brna, kterého nakonec dokázali přetlačit v prodloužení. Chomutovští se dostali do dvoubrankového vedení nejprve 2:0 a potom i 3:1, ale Kometě se v závěrečné třetině povedlo srovnat. Severočechům výhru v prodloužení zařídil kapitán Michal Vondrka, který tak zároveň vstřelil druhou branku v zápase.

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Kämpf), 38. Poletín (Račuk, Flemming), 61. Vondrka (Huml), 22. M. Kvapil (M. Erat), 44. Zaťovič (O. Němec, Vejmelka), 59. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec)

HC PSG Zlín 3:2pp Mountfield Hradec Králové

Zlín se doma utkal s Hradcem Králové, Berani však do utkání vstoupili v oslabené sestavě. Začátek byl nejprve opatrný. S postupem času se začínalo hrát více agresivně. Do vedení se v páté minutě dostal Hradec. V první periodě jsme více gólů neviděli. Museli jsme čekat až do 28 minuty, kdy vyrovnal Bukarts. Poslední perioda vypadala velmi vyrovnaná a očekávali jsme, že utkání dojde až do prodloužení. V 56 minutě se nečekaně dostali do vedení domácí, ale jejich radost netrvala dlouho, ve stejně minutě se hostům podařilo vyrovnat a za nerozhodného stavu 2:2 se utkání nakonec dostalo do nastaveného času, ve kterém Kotvan vybojoval, vstřelenou brankou, bod navíc pro svůj tým.

Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Chytil), 56. P. Holík (Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) – 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Pavlas, Nedvídek).

HC Olomouc 2:4 HC Vítkovice Ridera

Olomouc do utkání vstoupila v lepší formě a hned v sedmé minutě Herman poslal svůj tým do vedení. Ve druhé třetině hosté vstřelili rychlé dva góly a obrátili stav zápasu. Ve třetím dějství byly k vidění ještě tři branky, ale dvoubrankové vedení si Vítkovice pohlídali a zaslouženě vyhráli 4:2. V zápase proběhlo mnoho strkanic a bitek, ze kterých nakonec Strapáč dostal trest 5 minut a do konce utkání.

Branky a nahrávky: 7. Herman (Fořt, Burian), 50. Jaroměřský (Herman, Fořt) – 26. D. Květoň, 31. Klok (Olesz), 45. Kolouch (Výtisk), 60. Olesz (Stastny).