Liga mistrů: Sparta nakonec nenapodobila Plzeň a končí!

Liga mistrů: Sparta nakonec nenapodobila Plzeň a končí.

Obrovské zklamání Sparty ve 3. předkole Ligy mistrů v odvetném zápase. Ta si totiž ani po jedenácti letech nezahraje Ligu mistrů. Nejprve doma remizovala 1:1, poté v rumunské Bukurešti prohrála 0:2 a do 4. předkola Ligy mistrů nepostupuje. Druhý poločas navíc dohrávala o deseti hráčích. O to smutnější je fakt, že všechny tři góly rumunského zástupce dal jen jeden hráč, a to Stanciu.  Letenští ještě budou bojovat o Evropskou ligu.

Sparta začala utkání velice aktivně, už ve 12. minutě měla obrovskou šanci. Dočkal nahrával na penaltový puntík Lafatovi, ale ten nezakončil zrovna ideálně. Po tomto útoku začali hrát domácí o mnoho aktivněji. Enacheho hlavičku zablokoval sparťanský Costa. Bohužel střelu z 31. minuty Stancia nikdo nezastavil a Bukurešť se dostala do vedení 1:0. O několik minut později to mohlo být už 2:0, když Tamas trefil z poloviny jen břevno Bičíka, který byl daleko od své brány.

První velká šance Sparty přišla až v 43. minutě, když se trefil Lafata a rozvlnil síť, bohužel čárový rozhodčí odpískal ofsajd. Ve druhém poločase začala pohroma pro Spartu. V 51. minutě dostal už druhou žlutou kartu Brabec a pražskému klubu se začaly postupové vidiny pomalu vzdalovat. Velkou tečku udělal druhým gólem hráč domácích Stanciu a v 62. minutě daj rumunskému celku velkou naději. Po tomto gólu domácí Bukurešť už jen kontrolovala zápas a nepustila Spartu do výrazné šance. Sparta se s Ligou mistrů loučí a čeká ji ještě boj o účast v Evropské lize.

Sestavy:

Steaua: Nita - Enache, Tamas, Tosca, Momčilovič - Popa, Pintilii, Stanciu (81. Aganovič), Achim (64. Sulley), Hamrún - Golubovič (89: Tudorie). Trenér: Reghecampf.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec (52. - ČK), Kadlec, Costa - Konaté, Frýdek, Vácha, Dočkal, Šural (63. Juliš) - Lafata (83. Mareček). Trenér: Ščasný.

Dál nepostupuje ani slovenský Trenčín, který v odvetném zápase s polským týmem Legia remizoval 0:0 (první zápas vyhrála Legia 1:0).

Autor: Michal Podrazil