Čeští baseballisté
Foto: www.facebook.com/baseballczech

Kvalifikace Tokyo 2020 - Baseball

Čeští baseballisté

Poté, co jeden z nejpopulárnějších sportů ve Spojených Státech vypadl z olympijského programu po hrách v Pekingu, se opět vrací na scénu. A není vůbec divu, že tomu bude v olympijském Tokyu, jelikož právě japonští baseballisté jsou v tomto pálkovém sportu silní. Jak to však vypadá s šancemi českých reprezentantů?

Kam se vůbec vydat v Česku na baseball? Nejlepší to asi bude do menšího městečka v kraji Vysočina, Třebíče, popřípadě do Brna. Právě odsud pocházejí neslibnější čeští hráči, kteří by se mohli postarat o historicky první postup na hry pod pět kruhů. Postupový klíč na hry je ovšem nesmírně tvrdý. Fanoušci totiž uvidí v japonské metropoli soupeřit pouze šestici zemí, což znamená, že jen tři zúčastněné země zůstanou bez medaile. Nicméně samotný kvalifikační proces je velmi náročný a již nyní mnoho zemí do něj nemůže zasáhnout. A jaká vede cesta pro český tým?

Díky páté pozici na ME v roce 2016 si čeští baseballisté zajistili start na ME, které se však nekoná v roce 2018, nicméně bylo přesunuto až na rok 2019 jako součást olympijské kvalifikace. V Bonnu se utká celkem 12 týmů v první polovině září 2019. Pokud se Čechům podaří alespoň zopakovat pátou příčka z ME 2016, probojují se do evropsko-africké kvalifikace, která startuje již 3 dny po konci evropské šampionátu na území Itálie, v Parmě a Bologne. Té se zúčastní šestice zemí. Pět nejlepších z evropského šampionátu a vítěz afrického šampionátu. Pokud tedy Češi zvládnou na ME první krok, čeká je během září další nesmírně náročný úkol, příčemž z tohoto turnaje postoupí na olympiádu pouze vítěz. 

Kdyby se čeští baseballisté na ME do pátého místa umístili, ale evropsko-africkou kvalifikaci v by nevyhráli, měli by ještě další šanci v případě, že by skončili v této kvalifikaci na druhé pozici. To by jim garantovalo účast na závěrečném kvalifikačním turnaji, který se zatím na neurčeném místě uskuteční buď v březnu či dubnu roku 2020. Na tento turnaj se probojuje šestka zemí z téměř všech kontinentů a letenku do Olympijského Tokya si vybojuje pouze jediný. 

:CZE Český baseballový tým

Umístění do 5. místa na ME 2016 Související obrázek
Postup na ME 2019 Související obrázek
Umístění do 5. místo na ME 2019 Výsledek obrázku pro questionmark
Postup do evropsko-africké OH kvalifikace 2/2020 Výsledek obrázku pro questionmark
Vítězství v evropsko-africké OH kvalifikaci Výsledek obrázku pro questionmark
2. místo v evropsko-africké OH kvalifikaci Výsledek obrázku pro questionmark
Postup na závěrečný kvalifikační turnaj 5/2020 Výsledek obrázku pro questionmark
Vítězství v závěrečném kvalifikačním turnaji Výsledek obrázku pro questionmark
Postup na LOH 2020 Výsledek obrázku pro questionmark
133 0