Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová Hoidarová s Michaelou Kvapilovou a trenérkou
Foto: Facebook

Kolocová s Kvapilovou míří za největším letošním úspěchem

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová Hoidarová s Michaelou Kvapilovou a trenérkou

Kristýna Kolocová Hoidarová s Michaelou Kvapilovou se rapidně zvedají ve svých výkonech. Na turnaji v polském Olsztynu již postoupily do čtvrtfinále turnaje a skončí tak nejhůře na děleném pátém místě.

Členky světové desítky žebříčku, Kolocová s Kvapilovou bojují o největší dosavadní úspěch jejich společné kariéry. Po vítězství v základní skupině postoupily rovnou do druhého kola play off, ve kterém se dnes střetly s výborným ruským párem Birlova/Makroguzova. Zápas započaly vítězstvím v prvním setu 21:16, druhý však ztratily 17:21 a musela tak rozhodnout zkrácená sada. Tu si však Kristýna s Michaelou doslova podmanily. Ruskám nedaly šanci a po vítězství 15:4 postoupily do čtvrtfinále turnaje. 

Ještě dříve se s turnajem rozloučily Šárka Nakládalová s Martinou Bonnerovou, které díky 3. pozici ve skupině postoupily do prvního kola play off, které však bylo pro ně konečnou. Američanky Ross a Fendricks porazily české novicky 21:11 a 22:20. I tak se pro Šárka s Martinou jedná o největší úspěch jejich dosavadní kariéry a připíší si zatím největší várku bodů do žebříčku. 

V druhém kole play off bohužel skončil i náš pár číslo jedna. Markéta Sluková Nausch po boku Barbory Hermannové po přímém postupu do druhého kola vyřazovacích bojů nakonec nestačily na Němky Sude/Laboureur, kterým podlehly ve dvou setech poměrem 21:23 a 16:21.

Kolocová s Kvapilovou se ještě dnes utkají ve čtvrtfinále s Brazilkami Duda/Bednarczuk, které již na tomto turnaji jednou porazily. Ve skupině jim nedarovaly ani jeden set a zvítězily 2:0. Povede se Brazilkám odplata a nebo se Češky poprvé probujují do bojů o medaile?

206 0