Čeští krasobruslaři Michal Češka a Cortney Mansour
Foto: www.facebook.com/czechfigureskating / Adolf Horsinka

Kanadská krasobruslařka chce reprezentovat Česko a přemýšlí o účasti na ZOH 2018!

Čeští krasobruslaři Michal Češka a Cortney Mansour

Začala soutěžit s českým krasobruslařem a má sen - zúčastnit se zimních olympijských her. To je Kanaďanka Cortney Mansour. Nyní by však po boku Michala Češky zamířila na vyšší mety, než tomu bylo v předešlých letech. 

Čeští krasobruslaři Michal Češka a Cortney Mansour Zdroj: www.facebook.com/czechfigureskating / Adolf Horsinka

Již dříve se zúčastnili Michal a Cortney evropských šampionátů, kde skončili po svém boku nejlépe na 13. pozici. Nyní se však blíží domácí mistrovství Evropy v Ostravě, kam Mansour společně s Češkou směřují. A jejich cíl? Rádi by skončili v nejlepší desítce, což by byl jejich dosavadní nejlepší kariérní úspěch. Ale jak sami říkají: "Nijak se tím nestresujeme, kdyby se to třeba nepovedlo". 

Nyní však řeší další velmi zapeklitou věc. Mansour totiž zatím nemá české občanství. Sám Češka potvrdil, že se s Cortney snaží nyní co nejdéle žít v České republice, aby současná Kanaďanka získala potřebné dny pobytu v Česku. Poté bude zisk českého občanství jednodušší. 

Pokud se z ME kvalifikují na březnové mistrovství světa, budou tam bojovat o to kvalifikovat na zimní olympijské hry do korejského Pyeongchangu. Jelikož Mansour již delší dobu jezdí za Česko na světových akcích, nebude muset absolvovat 3letou čekací dobu na možnou reprezentaci ČR na olympiádě . Pokud by se Češka a Mansour z MS kvalifikovali na hry pod pěti kruhy v roce 2018, mohli by tak reprezentovat pouze za předpokladů, že Mansour by již vlastnila české občanství. Pokud bude vlastnit pouze kanadský pas, bude moci jezdit za ČR "pouze" na ME, MS nebo Grand Prix, ale nebude moci startovat za Česko nad olympijských hrách. 

380 20