Karel Lavický
Foto: Český svaz jachtingu

Jachtař Karel Lavický nakonec do Ria pojede!

Karel Lavický

V poslední možný den se jachtař Karel Lavický dozvěděl, že na hry do Ria nakonec odcestuje. A tak po účasti v Londýně to bude pro závodníka ve třídě RS:X již druhá účast pod pěti kruhy.

Bylo ovšem nenadálé a dle Karlových slov to přinese pár drobných komplikací. V pátek totiž obdržel telefonát od norského závodníka, který se nominoval na evropské regatě, že na hry nepojede. Norové však o tomto faktu nikomu nedali vědět. A tak Karel učinil několik telefonátů a jeho nominace do Ria již byla u ČOV i MOV potvrzena.

Ovšem dle jeho slov již nejsou u jezera v Riu volná místa na hotelu. Proto bude muset bydlet v olympijské vesnici, ze které bude muset dojíždět do místa závodu přes celé město. Také prý se nestihne vyřídit akreditace pro jeho trenéra, který by však měl dostávat všude volné vstupy.

O celém průběhu události s radostí informoval český svaz jachtingu, který zároveň potvrdil, že stejně jako v Londýně bude mít Česká republika také v Riu tři zástupce v jachtingu. Největší nadějí bude beze sportu Veronika Kozelská v třídě Laser radial, která se loni umístila na světovém šampionátu na pátém místě, což jí zajistilo přímou kvalifikaci do Ria. Vedle Kozelské a Lavického bude startovat ve třídě Laser Viktor Teplý, který si vyjel kvalifikaci letos na evropské regatě.

Autor: Jan Linha
6111 1