Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová získává malý křišťálový glóbus za sprint!

Gabriela Koukalová v posledním sprintu sezóny vybojovala MALÝ KŘIŠŤÁLOVÝ GLÓBUS! Získala ho díky ČTVRTÉMU místu a až 31. místu Laury Dahlmeier. Skvělý výkon podala i Veronika Vítková, která dojela PÁTÁ.

Poslední sprint letošní biatlonové sezóny jako první z Češek odstartovala Eva Puskarčíková s číslem 8. Puskarčíková v Oslu bojuje o umístění v elitní desítce celkové hodnocení. Před závodem figurovala na 11. místě se ztrátou 43 bodů na desátou Američanku Susan Dunklee. Běžecky Eva podávala obvyklý výkon, potíže a velké komplikace však přišly na střelbě v leže. Tam Puskarčíková minula první tři terče a musela odkroužit 450 metrů navíc. Pokud chtěla zabojovat o postup do stíhačky, musela předvést bezchybný výkon na položce ve stoje. Ale ani na stojce to Evě úplně nevyšlo, předvedla sice rychlou střelbu, ani tentokrát se však nevyhnula chybě. V cíli musela dlouho čekat, zda se probojuje do stíhacího závodu. Nakonec to těsně nevyšlo a Eva má při zítřejším stíhacím závodu volno.

Veronika Vítková vyběhla na trať s číslem 26. Česká reprezentantka, která se letos potýkala se zdravotními komplikacemi, rozjela závod rychleji než Koukalová a na první střelecké zastávce se jí dařilo. Sestřelila všech pět terčů a při odjezdu ze střelnice figurovala na průběžném prvním místě s nepatrným náskokem na druhou Finku Mari Laukkanen. Položku ve stoje zahájila Vítková střelbou na prostřední terč a pokračovala směrem doprava. Už se zdálo, že zapíše druhou nulu, ale poslední náboj svůj cíl nenašel. Vítková však i s jedním trestným kolem bojovala o parádní umístění. Do posledního běžeckého okruhu vybíhala na průběžném třetím místě, které udržela až do cíle. Verča ze sebe vydala všechno, ze stupňů vítězů ji sesadila Gabriela Koukalová. Před obě české závodnice se pak dostala ještě Francouzka Anais Bescond. Nakonec z toho bylo pro Vítkovou skvělé PÁTÉ místo!

Česká jednička Gabriela Koukalová startovala nedlouho po Vítkové s číslem 29. V posledních dvou sprintech se jí však nepodařilo vybojovat umístění v elitní desítce a tak se dal očekávat tuhý boj. Koukalová neodstartovala závod nejrychleji, na mezičasu figurovala až na 21. místě. Díky bezchybné první položce však poskočila do první desítky na průběžné čtvrté místo a byla v kontaktu s nejlepšími. Běžecky se Gábina zlepšovala, jenže na druhé střelecké zastávce udělala stejně jako Vítková chvíli před ní jednu chybu. Její největší soupeřka v boji Laura Dahlmeier udělala při položce v leže hned tři chyby a výrazně si stížila boj o malý křišťálový glóbus. Koukalová v posledním běžeckém okruhu bojovala se svou reprezentační kolegyní a kamarádkou Veronikou Vítkovou o třetí místo! V cíli byla Koukalová o necelé čtyři vteřiny lepší než Vítková. Z bronzového stupínku ji sice sesadila Anais Bescond, i tak měla Koukalová obrovský důvod k radosti! Laura Dahlmeier totiž skončila až na 31. místě a Koukalová tak může slavit zisk malého křišťálového glóbu!

Lucie Charvátová rozběhla závod s číslem 49. Bohužel střelecky nezahájila závod nejlépe, dvě chyby znamenaly 300 metrů navíc. Druhá střelba byla trochu lepší, Charvátová nesestřelila jen jeden terč. Běžecky je na tom Charvátová dlouhodobě dobře, o lepší výsledky ji však připravuje nevyrovnaná střelba. V posledním běžeckém okruhu si Lucie polepšila o pět míst na průběžné 26. místo. V cíli byla o čtyři vteřiny za Laurou Dahlmeier. Před obě závodnice se ještě dostalo pár biatlonistek, Lucie Charvátová obsadila konečné 32. místo.

Pátá Češka v závodě Jessica Jislová odstartovala jako šestasedmdesátá v pořadí. Vítr na střelnici se sice lehce zmírnil ani to Jislové nepomohlo sestřelit všech pět terčů. Jislová po odsřílení musela na dvě trestná kola. Po první střelbě figurovala až na 70. místě. Aby mohla bojovat o postup do stíhačky, musela sestřelit všech pět terčů. Jenže se stal pravý opak. Jislová minula čtyři z pěti terčů! Část viny na tom měl i měnící se vítr, který střelbu pořádně stížil velké části biatlonistek. V cíli skončila Jessica hluboko v poli poražených na 96. místě.